AB'den flaş Türkiye açıklaması

AB'den flaş referandum açıklaması! 'Sonuçlara saygı duyuyoruz'

AB'den flaş Türkiye açıklaması
Avrupa Birliği Dış İlişkiler Temsilcisi Federica Mohgherini'nin son dakika yapmış olduğu açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili olarak 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' dedi. Ayrıca düzenlenen toplantının ardından yapılan açıklamada 'Türkiye, AB için vazgeçilmez bir ortaktır' denildi.

Avrupa Birliği''nden yapılan açıklamada, 16 Nisan'da yapılan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili 'Sonuçlara saygı duyuyoruz' denildi.

TÜRKİYE İLE MÜZAKERELER ASKIYA ALINMADI

Avrupa Birliği Dış İlişkiler Temsilcisi Federica Mohgherini'nin yaptığı açıklamada; 'Türkiye, AB için vazgeçilmez bir ortaktır' ve Türkiye ile AB müzakerelerine ilişkin ise, Türkiye ile müzakereler askıya alınmadı. Müzakerelerimiz kaldığı yerden devam edecektir dedi.

AB'nin güvenliği Türkiye ile başlar"

- Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Szijjarto: "Ankara'yı sürekli eleştirmekten kaçınmalı, diyaloğu açık tutmalıyız. Bu sadece ekonomik sebeplerden dolayı değil aynı zamanda AB'nin güvenliği için de gerekli"

Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, Avrupa'nın güvenliğinin Türkiye'nin istikrarına bağlı olduğunu belirterek, ''Ankara'yı sürekli eleştirmekten kaçınmalı, diyaloğu açık tutmalıyız. Bu sadece ekonomik sebeplerden dolayı değil aynı zamanda AB'nin güvenliği için de gerekli.'' dedi.

(Sabah)
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER