banner491

Dolar balonu er ya da geç patlayacak

Dolar...

Dünyadaki rezerv miktarının dahi bilinmediği, ait olduğu Amerika Birleşik Devletleri'nin bile hükmedemediği, bir ailenin ağzına bakılarak basımının istenilen miktarda gerçekleştirilebildiği ve kimseye hesap verilmeyecek şekilde kendine has kurallarıyla organize edilen ve her alandaki ticarete hükmetmesi zorunlu kılınan para birimi. Emperyalizmin ve Kapitalizmin eli, kolu; Siyonizm'in ise onlarca yıldır büyütüp olgunlaştırdığı uşağı. 

100 yıl arayla iki Amerikan başkanın doları millileştirebilmek için ortaya koydukları çaba sonrası suikaste uğraması doların arkasındaki gizli gücün boyutunu gözler önüne sermek için yeterli; tüm dünya için. 

Dolar büyük, içi hava dolu bir balon; yıllardır içerisine üflenen fakat bilinmeli ki er ya da geç patlayacak. 

Doların ve dış güçlerin manipüle çabalarına karşın 15 Temmuz gibi zor bir süreci milletçe tamamen geride bırakma çabası içerisindeyken ticari ve ekonomik açıdan atılan adımlar, ülkemizin içerisinde bırakılmaya çalışıldığı durum ve buna rağmen devletin ve milletin kararlılığı takdire şayan.  

Birçok devlet ihalesinin dahi dolarla yapılmasının önüne daha yeni yeni geçilirken Merhum Necmettin Erbakan'ın sesini duyar gibi oluyorum; dolar ile ilgili söyledikleri kulaklarımda çınlıyor. 
Allah vatanımızın, milletimizin yar ve yardımcısı olsun.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yomtov
Yomtov - 3 yıl Önce

Sn.Altıntaş..
Ya bunları inanarak yazmadın..Yada ekonomi hakkında en ufak bir bilgin yok.

ERCAN
ERCAN - 3 yıl Önce

Bana göre şu anda gazete kağıdından farksız

True legend
True legend - 3 yıl Önce

Senin elinde patlamasin sakin

hasim
hasim - 3 yıl Önce

lütfen unvaninizi yazarmisiniz

True legend
True legend - 2 yıl Önce

Hani noldu elinde patlatti trump sende avaz avaz bak Dur

dolar neden rezerv para acaba?
dolar neden rezerv para acaba? - 2 yıl Önce

siz zannediyorsunuz ki birileri cikmis dolar diye hisey yapalim rezerv para olsun ohh mis demis olmus. dolar rezerv para cunku 100 den fazla ulkede ussu olan bir orduya sahip ulkenin parasi. dunyadaki stratejik teknolojik butun urunleri ureten ulkenin parasi. bugun bilgisayar teknolojisi bile tamamen bu ulkenin elinde. petrol, enerji, hammadde, dunyanin en iyi universitelerinin tamami bu ukede. bu vasiflari kaybetmeden dolarin degerini kaybetmesi mumkun degil.

banner441

banner472