Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 9 Mayıs 2018 Reyting Sonuçları

Sen Anlat Karadeniz ve Diriliş Ertuğrul her hafta kıyasıya bir rekabete sahne oluyor. Reytinglere göre bu haftanın birincisi kim oldu? Sen Anlat Karadeniz Diriliş Ertuğrul 9 Mayıs Reyting sonuçları.

Dizi - Film - TV 10.05.2018, 09:55 10.05.2018, 11:30
Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 9 Mayıs 2018 Reyting Sonuçları

Haber61 - Haber Servisi - Her hafta Çarşamba akşamları izleyici ile buluşan iki önemli dizi Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul’un dün akşam yayınlanan bölümleri yine nefesleri kesti. Reytinglerde iki dizi arasındaki yarış sürerken Sen Anlat Karadeniz Diriliş Ertuğrul 9 Mayıs Reyting sonuçları belli oldu. İşte gecenin kazananı.

9 Mayıs Çarşamba Reyting sonuçları

Her hafta yaşanan reyting savaşında Sen Anlat Karadeniz Diriliş Ertuğrul’a üstünlük sağlamış durumda.

Zirveyi adeta ele geçiren Sen Anlat Karadeniz dizisi bu hafta da total izlenmede 14.75 izlenme oranıyla birinciliği kaptırmadı. 

Sen Anlat Karadeniz'in yayınlanmasıyla birlikte zirvedeki yerini kaybeden Diriliş Ertuğrul dizisi bu hafta da 13.11 ile ikincilikte kaldı. Yine Sen Anlat Karadeniz'in tekrar bölümü 7,89 ile üçüncü olurken Fatih Portakal'ın sunumuyla Fox Ana Haber 5,46 oranla dördüncü, Diriliş Ertuğrul ise 4,94 ile beşinci sırada oldu. 

Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 9 Mayıs 2018 Reyting Sonuçları

2 Mayıs 2018 Çarşamba Reyting sonuçları

Yayınlanan bölüm sonrasında reytingler açıklandı. Sen Anlat Karadeniz 14.67 oranla ilk sırada yer alırken 12.62 oranla Diriliş Ertuğrul ikinci sırada kendine yer buldu. 7.26 oranla Sen Anlat Karadeniz Özet bölüm 3. Sırada yer alırken 5.86 oranla Diriliş Ertuğrul özet bölümü 4. Sırada kendine yer buldu.

Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul Reyting sonuçları – 9 Mayıs 2018 Reyting Sonuçları

DİZİLERİN KONULARI

Sen Anlat Karadeniz; Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor. Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul: Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?

İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@