7m

Çapkınoğlu

Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları - 4 Nisan reyting sıralaması

Her hafta Çarşamba günleri reyting sonuçlarında zirveyi kimin alacağı merakla bekleniyor. Diriliş Ertuğrul ile Sen Anlat Karadeniz arasındaki reyting savaşı tüm hızıyla devam ediyor.

Dizi - Film - TV 05.04.2018, 08:56 05.04.2018, 10:53
Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları - 4 Nisan reyting sıralaması

Haber61

Kanallarda her akşam farklı diziler reyting savaşı verirken özellikle Çarşamba akşamları bir başka heyecan yaşanıyor. Yılların fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul ile 11 bölümde Türkiye'yi sallayan Sen Anlat Karadeniz büyük bir reyting yarışı veriyor. 10 haftadır zirveye oturan Sen Anlat Karadeniz mi yoksa Diriliş Ertuğrul mu bu haftanın lideri olacak merakla bekleniyordu.

4 NİSAN ÇARŞAMBA REYTİNG SONUÇLARI

Bu hafta çarşamba gününün lideri yine Sen Anlat Karadeniz oldu. Toplam reytinglerde Sen Anlat Karadeniz 15,65 ile ilk sırada yer alırken Diriliş Ertuğrul ise 14,66 ile ikinci sırayı aldı.


SEN ANLAT KARADENİZ, DİRİLİŞ'İ GEÇTİ

Yıllardır yayınlanan ve izleyinin büyük ilgisini gören Diriliş Ertuğrul reytinglerde rakipsiz zirveye oturuyordu. Ancak bu yıl yayına başlayan Sen Anlat Karadeniz ilk bölümün ardından büyük bir çıkış yakaladı. Trabzon'da çekilen dizi ilk bölümün haricinde yayınlandığı her bölümde zirveyi Diriliş'ten almayı başardı. Geçen hafta da dizi zirveyi rakibine bırakmadı. Açıklanan reyting sonuçlarına göre bu hafta da zirve Sen Anlat Karadeniz'in oldu. TOTAL'de 16,85 ile zirveye oturan diziyi Diriliş Ertuğrul 13,90 ile takip etti. Sen Anlat Karadeniz'in özeti dahi 11,60 reyting oranı yakaladı.

reyting sonuçları
DİZİLERİN KONULARI

Sen Anlat Karadeniz; Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor. Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul:   Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…
 

Yorumlar (5)
Civanım 4 yıl önce
Yalan inanmayın
Serkan 4 yıl önce
yahu bırakın bunları börüyü izleyin
derman 4 yıl önce
Bir sen akıllısın değil mi? Diriliş bitirdi Sen Anlat Karadeniz, yediremeseniz de çatlasanız da patlasanız da Sen Anlat Karadeniz 1. :) Hadi öte de oynayın
Recep Ayar 4 yıl önce
Bu dizi kesinlikle karadeniz kültürünü yansitmiyor, hayret kimler izliyor bunu
Arif 4 yıl önce
Hangisi daha önce başlarsa o kazanır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@