7m

Çapkınoğlu

Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları - 28 Mart Reyting sıralaması

Ekranlarda tüm hızıyla süren reyting savaşlarının en heyecanlı günü çarşamba günleri oldu. Fenomen dizi Diriliş Ertuğrul ile Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçlarında zirve için kapışmaya devam ediyor.

Dizi - Film - TV 29.03.2018, 09:40 29.03.2018, 10:11
Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları - 28 Mart Reyting sıralaması
Haber61 Haber Servisi

Her akşam bir çok yapımın izleyici ile buluştuğu televizyon ekranlarında aynı zamanda reyting savaşları veriliyor. Kanallarda özellikle diziler reyting sonuçlarında öne çıkmanın hesabını yapıyor. Bu noktada haftanın en heyecanlı ve zorlu akşamlarından biri de çarşamba günleri oluyor. Öyleki 3 yıldır zirveyi kimseye kaptırmayan Diriliş Ertuğrul ve onu 8 haftadır koltuğundan eden Sen Anlat Karadeniz tam anlamıyla reyting savaşı veriyor. Son haftalarda reyting sonuçlarında Sen Anlat Karadeniz zirvede yer alıyordu. 

28 MART REYTİNG SONUÇLARI

Açıklanan reyting sonuçlarına göre bu hafta da zirve Sen Anlat Karadeniz'in oldu. TOTAL'de 16,85 ile zirveye oturan diziyi Diriliş Ertuğrul 13,90 ile takip etti. Sen Anlat Karadeniz'in özeti dahi 11,60 reyting oranı yakaladı.GEÇEN HAFTA NELER OLMUŞTU - 21 MART REYTİNG SIRALAMASI

Açıklanan reyting sonuçlarına göre 21 Mart Çarşamba gününün zirvesine 16,55 reyting ile Sen Anlat Karadeniz oturdu. Diriliş Ertuğrul ise 14,81 ile 2. sırada yer aldı. 


SON HAFTALARIN BİRİNCİSİ SEN ANLAT KARADENİZ
Trabzon'da çekimleri gerçekleştirilen ve Tahir ile Nefes'in hikayesini konu eden Sen Anlat Karadeniz ilk bölüm haricinde 8 hafta peşpeşe reyting sonuçlarında ilk sırada yer aldı. Öyleki dizinin özeti dahi üçüncü sırayı kendine yer etti.

DİZİLERİN KONULARI

Sen Anlat Karadeniz; Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor. Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul:   Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…
 

Yorumlar (3)
Berk 4 yıl önce
DİZİ İZLEMEYİN ! İslam düşmanı algının kazanında farkında olmadan bulursunuz kendinizi. Diriliş diziside milliyetçi unsurlardan temizlenmeli. Esas olan millet değil ümmettir. Bu şahsi fikir değil Kuran hükmüdür, tartışma konusu olamaz.
Arif 4 yıl önce
Hangisi daha önce başlarsa o kazanır.
Berk 4 yıl önce
Sen anlat karadeniz keyfini çıkarsın en fazla iki sezon gider.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@