7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları - 21 Mart reyting sıralaması

Ekranlardanki reyting savaşları aralıksız sürüyor. Çarşamba akşamları Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçlarında ilk sırayı kapabilmek için kıyasıya yarışıyor.

Dizi - Film - TV 22.03.2018, 08:58 22.03.2018, 10:16
Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz reyting sonuçları - 21 Mart reyting sıralaması
Haber61 Haber Servisi

Televizyon ekranlarında her akşam reyting savaşları tavan yapıyor. Hemen her kanalda her akşam diziler yer alırken özellikle çarşamba akşamları büyük bir rekabet var. TRT 1'in fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul ile ATV'nin haftalardır reyting rekoru kıran Sen Anlat Karadeniz dizisi zirve için savaş veriyor. Bu hafta, yayınlanmaya başladığından beri zirveye oturan Sen Anlat Karadeniz mi yoksa Diriliş Ertuğrul mu reyting sonuçlarında zirvede olacak merakla bekleniyordu ve sonuçlar açıklandı.

21 MART REYTİNG SIRALAMASI

Açıklanan reyting sonuçlarına göre bu hafta çarşamba gününün zirvesine 16,55 reyting ile Sen Anlat Karadeniz oturdu. Diriliş Ertuğrul ise 14,81 ile 2. sırada yer aldı. 


SON HAFTALARIN BİRİNCİSİ SEN ANLAT KARADENİZ

Trabzon'da çekimleri gerçekleştirilen ve Tahir ile Nefes'in hikayesini konu eden Sen Anlat Karadeniz ilk bölüm haricinde 7 hafta peşpeşe reyting sonuçlarında ilk sırada yer aldı. Öyleki dizinin özeti dahi üçüncü sırayı kendine yer etti. Bu durum dizinin izleyenlerini sevindirirken fenomen dizi Diriliş Ertuğrul'un hayranlarını ise oldukça kızdırdı. Büyük bir kesim reyting sonuçlarına rağmen Diriliş Ertuğrul'un önde olduğunu savunarak sonuçlara inanmamayı tercih ederken büyük bir kesim de Sen Anlat Karadeniz'in kısa ömürlü olacağını iddia ediyor. Önemli bir kesim ise bu tartışmaların uzağında kalarak iki dizinin de keyfini sürmeyi tercih ediyor.

Geçen hafta ne olmuştu?

19 MART REYTİNG SONUÇLARI

19 Mart Pazartesi akşamının galibi 9,90 reyting sonucu ile yine Show TV'de ekranlara gelen Çukur oldu. Çukur’u 9,24 ile Star TV'de izleyici ile buluşan Söz izlerken TV 8 ekranlarında yayınlanan Yarışma programı Survivor 7,07 ile 3. oldu. Sıralamada Söz dizisinin özet bölümü 5,91 ile 4. Sırada yer alırken 5. Sırayı 5,30 ile Çukur dizisinin özet bölümü aldı.

19 Mart Reyting Sonuçları belli oldu – Çukur, Söz, Survivor adasından reyting galibi kim oldu?


DİZİLERİN KONULARI

Sen Anlat Karadeniz; Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz'e sığınan Nefes'le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir'in imkansız aşkının anlatıldığı dizinin yönetmen koltuğunda Osman Sınav, Emre Kabakuşak ve Yusuf Ömer Sınav oturuyor. Dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem üstleniyor. Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman'ın yer aldığı geniş oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Diriliş Ertuğrul:   Moğollarla zorlu bir mücadele veren Ertuğrul Bey, kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek miydi? Ertuğrul Bey artık başka bir dünyadaydı. Ve bu dünya da at koşturmak daha çok akıl, cesaret ve sabır istiyordu. Karşısına daha güçlü ve daha acımasız olarak çıkan Tapınakçılar, Ertuğrul Bey’i zafer için yeni yöntemler bulmaya zorlayacaktı. Zira Tapınakçıların gizli eli olan Simon bir kılıç darbesiyle öldürülemeyecek kadar zeki ve güçlüydü. Üstelik Simon yalnız da olmayacaktı. Ertuğrul Bey, Simon’a destek olan Müslümanları öğrendiğinde ne yapacaktı? Ertuğrul Bey, kılıçların sustuğu, akıl oyunlarının konuştuğu bir cehennemin içindeydi. Peki, aklı onu bu cehennemin ateşinden koruyabilecek miydi?

Karacadağ etekleri birçok Türkmen Obasına yurt olmuştu. Fakat aslen Tatar olan Çavdaroğlu Obası, aralarında en güçlü olanlarıydı. Bu güçlerini ise başarısızlığa tahammülü olmayan ve obayı demir yumrukla yöneten Candar Bey’den alıyorlardı. İktidarını yıllarca koruyan Candar Bey, en büyük imtihanını evlatlarıyla verecekti. Candar Bey’in büyük oğlu Ural’ın ihtirası obanın kaderini belirleyecekti. Çavdaroğlu ve Kayı Obası arasında yaşanacak gerilimi Candar Bey’in hamleleri durdurabilecek miydi? Ertuğrul Bey, Çavdaroğlu Obasından hiç beklemediği teklifler ve tehditler alacaktı. Peki, Kayılar ve Çavdaroğulları’nın yolu nerede ve nasıl kesişecekti? Ertuğrul’un vereceği her karar hem obanın kadınları hem de beyleri için yeni sonuçlara gebeydi. Ertuğrul artık obanın beyi olmuştu. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içerde ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi?
İhanet, ihtiras ve akıl oyunlarıyla yüz yüze gelen Ertuğrul için tek hedef vardı. Bir milletin dirilişine vesile olmak…
 

Yorumlar (5)
Ahmet61 4 yıl önce
Tek izlenecek dizi DİRİLİŞ ERTUĞRUL...
Ekrem 4 yıl önce
Sen anlat karadeniz sadece daha önce basliyor ve sonra bitiyor diye totalde zirvede. Ama ab ve abc1e bakin dirilis baya bir fark ile 1. Ayni zamanda baslayio bitse totalde de 1 olur. Gelip gecmis en iyi dizi dir dirilis.
Ersn61 4 yıl önce
Tabikide diriliş digerleri boş
haci 4 yıl önce
reklamının yapa yapa bihal oldunuz. bu milleti Dirilişten soğutamazsınız.
derman 4 yıl önce
Haberde bahsedilen ve gerçekleri anlamakta zorlanan dirilişçiler yoruma da gelmiş :) hehe öle

Gelişmelerden Haberdar Olun

@