Terörist cenazesine katılmak isteyen vekile polisten tokat gibi cevap

PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP milletvekiline polisten tepki

Terörist cenazesine katılmak isteyen vekile polisten tokat gibi cevap

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine  katılmak isteyen HDPDiyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube  müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Diyarbakır'da, 1 Ekim 2018 günü kaydedilen görüntülere göre, PKK'lı  teröristin cenazesine katılmak isteyen ve aralarında HDP Milletvekili Aydeniz'in  de olduğu gruba polis izin vermedi.

Bu sırada milletvekili Aydeniz, güvenlik güçlerine, "Bu mu terörizm,  yoksa benim cenazeye gitmem mi terörizm? Şu yaptığınıza bakar mısınız? Bu kadar  korkaksınız." diye bağırdı.

 Bunun üzerine güvenlik şube müdürü, Aydeniz'e "Devlet memuruna hakaret  etmeyin lütfen. Korkak sizsiniz, devlet memuruyla bu şekil konuşamazsınız." dedi.

"DİYARBAKIR'IN BU KADAR ÇOK SORUNU VAR, GİT ONLARLA İLGİLEN"

Aydeniz'in "Beni engelleyemezsiniz. Korkaklık yapıyorsunuz." sözleri  üzerine şube müdürü, şunları söyledi:

Milletvekiliyseniz milletvekilliğinizi bilin ve lütfen geri çekilin.  Sen bu şekilde devletin memuruna bağıramazsın. Ben kamu görevlisiyim ve benim  bulunduğum hiçbir yerde memuruma hakaret etmene müsaade etmem. Korkak sensin,  müsaade etmiyorum. 'Halk' diyorsan halk orada. Madem halkını bu kadar çok  düşünüyorsan Diyarbakır'ın bu kadar çok sorunu var, git onlarla ilgilen. Bu  ülkenin maaşını alıyorsun, terör örgütü mensubunun cenazesine geliyorsun. Buraya  gelip provokatörlük yapma. Terör örgütü mensubunun cenazesine almıyoruz."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Barış
Barış - 3 hafta Önce

Bu pkklıların öldürülen teröristten bir farkı yok..

Burak
Burak - 3 hafta Önce

Şerefli meclisimizde bu şerefsizleri istemiyorum. Benim vergilerimle maaş alıyorlar ve terörist için taziyede bulunuyorlar. Yaptıklarının suç olduğu biliniyorsa en ağır şekilde de cezalandırılmalarına engel olan ne? Vatandaşlarımızın da %90'ının benim gibi düşündüğüne eminim, peki neden bu tür suçların cezaları artırılmıyor? Böyle vekil olamaz, bunlar halkın milletin değil pkk nın vekili...

Birbilen
Birbilen - 3 hafta Önce

Bunları vekil yapanlar utansın..

Erayz
Erayz - 3 hafta Önce

Polisleri zerre kadar sevmem ama işi vatanperverlik olunca o pisliğe iyi cevap vermiş

araklıhasan
araklıhasan - 3 hafta Önce

polisimize helal olsun

banner426

banner443

banner441