Odun toplamaya giden köylülere PKK'lı teröristler saldırdı! 5 Şehit

Diyarbakır Kulp'ta odun toplamaya giden köylülere PKK'lı teröristler saldırdı.

Diyarbakır 08.04.2020, 09:19 08.04.2020, 11:00
Odun toplamaya giden köylülere PKK'lı teröristler saldırdı! 5 Şehit

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde odun toplamaya giden köylülere yönelik, terör örgütü PKK'lı teröristlerce saldırı düzenlendi. 

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Güleç Mahallesi kırsalında orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcı infilak etti. 

Bölgeye çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. 

Valilik: 5 sivil vatandaşımız şehit oldu

Diyarbakır Valiliği, Kulp ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda 5 kişinin şehit olduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Kulp ilçesinin Güleç Mahallesi kırsalında saat 06.30 sıralarında, orman kesimine giden sivil vatandaşların bulunduğu aracın geçişi esnasında, terör örgütü PKK mensuplarınca el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendiği belirtildi.

"Kulp'taki terör saldırısında 5 sivil vatandaşımız şehit oldu." ifadesine yer verilen açıklamada, saldırının faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için güvenlik güçlerince operasyon başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şehit olan vatandaşlara Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı ve sabır dilendi.

Yorumlar (4)
Hasan 10 ay önce
Pkk+ABD=TERÖR Formül bu siz içine Rusya'yı da ekler ALmamya, Fransayı da sos yapabilirsiniz. Pkk nihai hedefi B İsrail amaçlı terör devletidir.
Hasan 10 ay önce
Alçakklar. Başımız sağ olsun
Üzgünüz.
Afarpz61 10 ay önce
Başımız soğolsun. Pkk kürt vatandaşımızın savunucusu değildir. Kürt=pkk değildir.
şenol 10 ay önce
Alçaklar ne istediniz o garibanlardan silahsız odun toplamaya giden insanlardan. Siz hainsiniz gücünüz ancak bu tür işlere yeter. Hepimiz bir gün belanızı bulacaksınız adi köpekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@