Nişan töreninde 5 kişi koronavirüse yakalandı, köy karantinya alındı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Başhan köyü muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için gittiği Batman'da koronavirüse yakalandı. Filyasyon çalışmaları sonucu düğüne katılan 5 kişide daha virüs tespit edilince köy karantinaya alındı.

Diyarbakır 10.06.2020, 19:31
Nişan töreninde 5 kişi koronavirüse yakalandı, köy karantinya alındı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Başhan köyü muhtarı, kızının nişanı için Batman'a gitti. Dönüşte yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırılan muhtarın koronavirüs testi pozitif çıktı. Ailesinden 4, komşularından ise 1 kişide virüs tespit edilmesi üzerine köy karantinaya alındı.

AİLESİNDEN 4, KOMŞULARINDAN 1 KİŞİDE DAHA VİRÜS TESPİT EDİLDİ
Bismil'e bağlı 120 haneli bin nüfuslu Başhan köyünün muhtarı Şirin Avcı, kızının nişanına katılmak için Batman'a gitti. Dönüşte yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye kaldırılan Avcı'nın koronavirüs testi pozitif çıktı. Yapılan filyasyon çalışmalarında ailesinden 4 komşularından ise 1 kişide virüs tespit edilmesi üzerine köy giriş çıkışlara kapatılarak karantinaya alındı. Bismil İlçe Hıfzıssıhha Kurulundan yapılan açıklamada, Başhan köyünün salgının kontrol altına alınması için 14 gün süreyle karantinaya alındığı duyuruldu. Açıklamada, istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına, gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verildiği bildirildi.

FİLYASYON EKİPLERİNİN ÇALIŞMASI SÜRÜYOR
Jandarma ekipleri, köyün etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, filyasyon ekiplerinin köydeki çalışmalarının sürdüğü öğrenildi. Köy sakinlerinin ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı öğrenilirken, ilçede karantinaya alınan köy sayısı da 3'e yükseldi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@