Modern Pozitif Bilimler

banner513

ÖGG sonuçları açıklandı mı? 74. Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

4 Şubat Pazar günü yapılan 74. Özel Güvenlik Temel Eğitimi ve 50. Yenileme Eğitimi Yazılı sınavı sonuçları açıklandı mı merak ediliyor.

Diğer 16.02.2018, 14:12 25.06.2020, 16:22
ÖGG sonuçları açıklandı mı? 74. Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

74. Özel Güvenlik Temel Eğitimi ve 50. Yenileme Eğitimi Yazılı sınavı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 4 Şubat 2018 Pazar günü saat 10.00’da yapıldı. Yetki belgesi alabilmek için önemli bir şart olan Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınav soruları ve cevapları erişime açıldı ancak 74. Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu merak ediliyor. 


Puanlarını merak eden adaylar, sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden öğrenebilecek. Özel güvenlik alanında hizmetini sürdüren ya da yenileme yapmak isteyen birçok kişiyi yakından ilgilendiren 50. Özel Güvenlik sınav sonuçları, TC Kimlik Numarası ile öğrenilebilecek.

ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

74. Özel Güvenlik temel eğitimi sınav sonuçlarının, kesin tarihi belli olmasa da önceki açıklama takvimlerine göre 16 Şubat Cuma günü açıklanacağı öngörülüyor ancak sonuç saatiyle ilgili ise henüz bir bilgi verilmedi.


Özel güvenlik görevlisi olma şartları nelerdir?

Öncelikle özel güvenlik görevlisi olmak için sağlamanız gereken belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan kişiler özel güvenlik görevlisi olmak için başvuru yapabilirler. Peki nedir bu şartlar?

Özel güvenlik görevlisi olabilmek için sabıka kaydınızın temiz olması gerekir. Silahlı girebilmek için 21 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak şartı aranmaktadır. Silahsız müracaat için 8 yıllık İlköğretim veya Ortaokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş olmak gereklidir. Bunun dışında bay adaylar gibi bayanlar da özel güvenlik görevlisi olarak çalışabilirler.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@