Beytüşşebap'ta yaralar sarılıyor

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde günlerdir etkili olan şiddetli yağmurun neden olduğu selle birlikte meydana gelen heyelanın ardından yaralar sarılmaya başlandı.

Beytüşşebap'ta yaralar sarılıyor

Sel ve toprak kaymasının şiddeti gün ağarınca ortaya çıkarken, sabahın erken saatlerinden itibaren bölgede hummalı bir çalışma başlatıldı. 

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Başaran köyünde günlerdir etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Yağmur sularıyla beraber yüksek tepelerden tonlarca toprak köye doğru indi. Dün akşam olası bir facianın önüne geçmek için harekete geçen jandarma ekipleri risk altındaki evleri boşalttı. Habur Çayının taşması riskine karşı çay kenarındaki tüm evler de tahliye edildi. Dünden beri bölgeye gönderilen iş makineleri yoğun bir çalışma başlattı. Karayolları ekipleri ve Beytüşşebap Belediyesinin iş makineleri bölgede iki gündür vatandaşların mağduriyetini gidermek için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. İş makineleriyle sel ve heyelanın etkili olduğu bölgelerde setler oluşturulup, kanallar açıldı. 

İki gündür yoğun bir mesai harcayan ekipler, sabah saatlerinde yağmurun dinmesi ile birlikte çalışmalarına hız verdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren sel ve heyelanın geldiği bölgelerde temizlik çalışmaları yapan ekipler, ulaşıma kapanan Beytüşşebap-Şırnak karayolunu yeniden ulaşıma açtı. Ekiplerin yoğun çalışmaları sonrasında hayat normale dönerken, evlerini boşaltan vatandaşlar riskin azalmasının ardından yeniden evlerine döndü. 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 14:52


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takım taraftarı
Takım taraftarı - 12 ay Önce

YETER ARTIK bu trabzon havalimanının yolcu sayısı hep artıyor ama ne galiptir ki trabzon havalimanına ya ikinci pistin ve terminal binlaranin yapılması yada sayın cumhurbaşkanı ve soylu nun seçimlerde de söz verdiği yenisini yapacağız demeleri ve yapılması gerekirken gidip hic gereği olmayan yerlere havalimanı yapmak bunada bizim bakan vekiller ve belediye başkanı birşey dememesi tam bir rezalet

banner443