Cora Dernekpazarı'nda esnafı dinledi

Salih Cora referandum çalışmalarını sürdürüyor

Dernekpazarı 24.03.2017, 17:19
Cora Dernekpazarı'nda esnafı dinledi
 AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında, Dernekpazarı ilçesini ziyaret etti. İlçe ziyareti kapsamında esnafı gezen Cora, esnafların sorunlarını dinledi. 

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cora, yeni anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemiyle ilgili bilgi verdi.

Cora, "Meclis kanun yapacak Cumhurbaşkanı uygulayacak. Meclis bütçe yapacak Cumhurbaşkanı ve başında bulunduğu hükumet halka hizmet üretecek. Hükumetin bütçe teklifi dışında kanun teklifi yasaklanacak. Kanun koyma yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisinin tekelinde olacak. Meclisin aynı zamanda araştırma, soruşturma ve soru sorma, gerektiğinde kanun çıkarıp kararnameleri iptal gibi hükumeti denetleme yetkileri olacak. Af, savaş ve seçimlerin yenilenmesi gibi birçok yetkisi de vardır." ifadelerini kullandı.

CHP'nin tutumunu eleştiren Cora, "Hem CHP ne zamandan beri Meclis'e sahip çıkar oldu? Meclis iradesine ne zamandan beri saygı duyar oldu? Başörtüsü yasağı kaldırılırken 411 el kaosa kalktı diyenlerin yanında olan kim? 2007'deki Cumhurbaşkanı seçimlerinde milletimizin oy vererek seçtiği ve TBMM'de kendisini temsil etsin diye meclise gönderdiği vekiller neden genel kurulu terk ettiler?" şeklinde konuştu.

Milletin daha güçlü bir AK Parti iktidarıyla cevap verdiğini anlatan Cora, "Milletimiz kendisini kimin daha iyi temsil ettiğini iyi biliyor. AK Parti'ye ehliyetlerin en büyüğünü verdi bu millet. Bu Milletin her hücresini, bu ülkenin her karışını biliyoruz. CHP müsterih olsun. Biz aziz milletimizle bir hareket ediyoruz. Siz kiminle hareket ederseniz edin. Herkes sevdiği ile beraberdir. Millete rağmen siyaset olmaz. Hiç yeni bir şey önermediniz. Mevcut sisteme karşısınız, yeni hükumet modeline karşısınız. Meclis Cumhurbaşkanı seçmesin, halk Cumhurbaşkanı seçmesin. Ne yapacağız. Cevap yok." diye konuştu.

Cora, esnaf ziyaretlerinin ardından Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız'ı makamında ziyaret ederek başarılar diledi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
carcur 4 yıl önce
esnaf altun keseyu, coradan hekayeler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@