CHP Trabzon Milletvekili Ahmet kaya, Trabzon'dan öğrencilerin tarihi gezi denilerek AK Parti mitingine götürüldüğünü iddia etti.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya flaş bir iddia ortaya attı.

Kaya'nın açıklamasına göre; Trabzon’daki bazı liselerin öğrencileri, “Ankara’ya tarih gezisi düzenliyoruz” denilerek  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşması yaptığı ‘Tam Bana Göre Festivali’ne ve AK Parti Grup Toplantısı’na götürüldü.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Çocuklara ve ailelere yalan söylüyorsunuz. ‘Tarihi yerler gezilecek, Anıtkabir gezilecek’ deyip çocuklarımızı AKP mitingine getiriyorsunuz. Böyle bir siyaset olmaz, böyle bir çirkeflik olmaz” dedi. 

WhatsApp Image 2022-10-06 at 18.30.27 (1)

TTB'den Başkan Zorluoğlu'na ziyaret TTB'den Başkan Zorluoğlu'na ziyaret

Kaya'nın açıklamasında, Ankara’da organize edilen ‘Tam Bana Göre Festivali’ne Türkiye’nin dört bir tarafından üniversite ve lise öğrencileri taşındığı iddia edildi.

ÖĞRENCİLERE YALAN MI SÖYLENDİ?
Bazı velilerin ve öğrencilerin şikayeti ile konuyu gündemine aldığını söyleyen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, bir video yayınlayarak yaşananlara tepki gösterdi. Öğrencilere yalan söylendiğini ifade eden Kaya, “Dün Ankara’da Tam Bana Göre adlı bir festival yapıldı. AKP tarafından yapılan bu festivale Türkiye’nin birçok ilinden otobüslerle öğrenci kardeşlerimiz taşındı. Buraya kadar her şey normal gelebilir sizlere fakat burada asıl sorgulamamız gereken bir mesele var. Otobüslerle buraya taşınan çocuklarımıza ve ailelerine “Ankara’ya tarihi bir gezi için getiriliyorsunuz, orada 1. Meclisi, 2. Meclisi, yeni Meclisi ve Anıtkabir’i sizlere gezdireceğiz. Ankara’yı hiç görmemiş öğrenciler özellikle gelirse iyi olur” dendi ve ailelerden ve çocuklardan imza alındı. Siz tarihi bir gezi için Ankara’ya getiriliyorsunuz denildi. Fakat çocuklar otobüslerle taşınarak Ankara’ya, AKP’nin yaptığı bu festivale getirildi” dedi.

"BAZI ÇOCUKLAR GRUP TOPLANTISI’NA GETİRİLDİ"
Çocukların bazılarının “Biz nereye getirildik, niye getirildik? Bize ne denmişti neyle karşılaştık” diyerek itiraz ettiklerini ifade eden CHP’li vekil Kaya, “Çocuklar orada Tayyip Erdoğan’ın yaptığı propagandayı dinlemek zorunda kaldı, AKP’li belediyelere ait övgüleri dinlemek zorunda kaldı, Cumhuriyet Halk Partili belediyelere yapılan eleştirileri dinlemek zorunda kaldı.  Gençlerimizin bir kısmı orada istemedikleri halde miting alanında tutuldu, bir kısmı da AKP’nin Grup Toplantısı’na getirildi. Böyle bir siyaset olamaz. O çocuklar, okulda derslerinin başında olması gereken yaşta çocuklar…” diye konuştu. 

"ÖĞRENCİLERE ÖĞRETMEN DEĞİL AKP’Lİ YETKİLİ REFAKAT ETTİ"
Trabzon’dan getirilen öğrencilere öğretmenlerin değil, AKP’li yetkilinin refakat ettiğini ifade eden Kaya, “Ve işin bir başka garip yanı da şu; Trabzon’dan buraya getirilen çocuklarımız öğrendim ki otobüste AKP’li bir yetkilinin refakatinde getirildi. Otobüste bir öğretmen yok. Yani okulun gönderdiği öğrenciler AKP’li bir yetkilinin refakatinde Ankara’ya AKP mitingine getirildi. Böyle bir rezalet olamaz. Ey AKP yetkilileri bu kadar mı acze düştünüz? Yazıklar olsun! Böyle bir siyaset olmaz, böyle bir çirkeflik olmaz.  Siz de anne babasınız. Biri sizin çocuklarınıza bunu yapsa kabul eder misiniz?” dedi.