Trabzon’da vatandaşın yol isyanı

Trabzon’da izni alınmadan arazisinden yol geçirilen vatandaş mahkeme kararı ile yolu kapattırdı.

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon’da vatandaşın izni alınmadan arazisinden geçirilen köy yolu mahkemenin verdiği kararla ulaşıma kapatılınca köyde yaşayan vatandaşlar isyan etti.


Trabzon’un Çaykara İlçesi Alçak Köprü Köyü’ne 8 yıl önce Uzungöl Belediyesi tarafından açılan yol, izinsiz olarak arazisinden geçirilen yer sahibi tarafından mahkemeye başvurularak dava açıldı. Mahkeme süreci sonunda yolun kapatılması yönünde karar verildi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi mahkeme kararını uygulayarak 15-20 hanenin bulunduğu köy yolunu ulaşıma kapattı.

Yolun ulaşıma kapanması sonrasında isyan eden köy sakinleri başka yolları olmadığını belirterek yolun bir an önce ulaşıma açılmasını beklediklerini belirttiler.

Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok konu ile ilgili olarak Haber61’e yaptığı açıklamada “Bu yol Uzungöl Belediyesi zamanında 8 yıl önce açılmış bir yol. Vatandaşın izni alınmadan açılmış. Vatandaş daha sonra dava açmış, yargı süreci tamamlanmış ve mahkeme kapatma kararı almış. Dolayısıyla mahkeme kararı uygulanmış. Kamulaştırma çalışması başladı en kısa zamanda ulaşıma açılacak. Yol şuanda ulaşıma açık değil. 35-40 metrekare bir alan zaten. O bölgeden yukarıda 15-20 hane evimiz var. Çözeceğiz işi en kısa zamanda. Vatandaşı ikna ederek kamulaştırma yapacağız be sorunu çözeceğiz. İvedilikle mahkeme kararını uyguladı Büyükşehir Belediyesi. Biz bu süreçte inşallah çözeceğiz sorunu” dedi.

Haber: Tuncay Lakot


 
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 11:57
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
uğur yalçın
uğur yalçın - 3 yıl Önce

çok komik kime sesleniyor anlamadım yolu kapayanamı kapayana emir verenemi kapayana emir verene emir verenemi daha çok cırlarsın dur bakalım bunlar başlangıç

OFLU
OFLU - 3 yıl Önce

MEMELEKETINIZE YATIRIMI DOĞAYI KATLEDEREK Mİ YAPIYORSUNUZ

ÇAYKARALI
ÇAYKARALI - 3 yıl Önce

insanların ulaşıma kavuşması ne zamandan beri doğa katliamı oldu boş boş yorum yapmayın o insanlar yaşıyorlar senelerdir orada gidin görün hangi şartlarda yaşıyorlar ayrıca belediye açtığı yolu aynı köylünün küçücük toprak davası yüzünden kapatmak zorunda kaldı toprak sahibi yol yapılsın istemiyor ama evine kadar aracıyla çıkabiliyor buna rağmen belediye yolu yaptı ama 3000 lira olan istimlak bedelini ödemedi adam burda nereye seslendiği açık ve net zamanında sorumluluğunu yapmayan belediyeleri şikayet edip yüksek mercilerden yardım istemiş işiniz gücünüz siyaset arkadaş azıcık duyarlı olun

SIRADAKİ HABER