7m


7m

hyundai

Çaykara ve Uzungöl işletmecilerine eğitim verilecek

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı: "İnsanlar daha duyarlı olmalıdır"

Çaykara 14.07.2017, 09:47
Çaykara ve Uzungöl işletmecilerine eğitim verilecek

Çaykara ve Uzungöl'de faaliyet gösteren turizm işletmelerinin yöneticileri ve yeni girişimciler eğitime alınıyor. 


Trabzon'un Çaykara ilçesi Kaymakamlığı'nın Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 2017 yılı teknik destek kapsamında onaylanmış olan "Çaykara ve Uzungöl'de faaliyet gösteren turizm tesislerinde ürün ve hizmet kalitesinin geliştirilmesi projesi" hayata geçiyor. Proje ile Çaykara ve Uzungöl'de faaliyet gösteren turizm işletmelerinin üst düzey yöneticilerine ve yeni girişimcilere eğitimler verilerek ürün ve hizmet sunumlarında kalite ve verimliğin artırılması planlanıyor.

Eğitimler çerçevesinde işletme yöneticilerine Turizm İşletmelerinde Müşteri İlişkileri Yönetimi, Yönetimde Verimlilik ve Verimlilik Yönetimi, İletişim Yönetimi ve İletişim Teknikleri, Turizm Girişimlerinde Lobicilik ve Organizasyonun Önemi, Çaykara' da Turizmin Geleceği, Turizm Sektöründe Sosyal Medya Yönetimi, Reklam ve Halkla İlişkiler , Turizm İşletmelerinde Problem Çözme Teknikleri, Duygusal ve Ruhsal Zekanın Geliştirilmesi, Turizm Sektöründe Yenilikçi Düşünce Becerileri, Stres ve Motivasyon Yönetimi, Öfke Kontrolü, Zamanı Kullanma Sanatı ve Toplantı Yönetimi, Sürdürülebilir Turizm İçin Turizm Çeşitliğinin Önemi, Takım Çalışması ve Kalite Çemberi Uygulamaları , İş Hukukunda Güncel Uygulamalar, Turizm Sektörüne Yönelik Devlet Destekleri ve Teşvik Uygulamaları gibi başlıklarda eğitimler verilecek.

Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı yaptığı açıklamada "Uluslararası turizm destinasyonlarından biri olan Uzungöl'de farkındalık oluşturmak gerektiğini, bu amaçla sorumlu insanları daha duyarlı hale getirmek gerektiğini" ifade ederek "eğitimlerin 15-30 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını ve eğitimler sonunda turizm tesislerinde hizmet kalitesinin artırılmasının planlandığını" belirtti. Kaymakam Ayrancı ayrıca, eğitimlerin mevcut işletmelerin yöneticileri yanında yeni girişimcilere yönelik olacağını da belirtti.  


Yorumlar (4)
Uzungöl 5 yıl önce
Bu kaçıncı eğitim. Yıllardır aynı konu.kurumsallasmamıs yapılardan verim beklemek hayal.abim kızı emicemin uşağı dayım oğlu mantığı ile personel calistirilirsa sonuç bugünkü gibi olur.işletmeler daha ciddi ve profosyonel olmalı.
memati 5 yıl önce
Önce uzungölün betonlaştırılmasına göz yumanlara eğitim verilsin.
Fatih 5 yıl önce
yerinde bir gözlem.. çok da haklısın kardeşim.
Hüseyin 5 yıl önce
Uzungöl esnafı insafsızdır ve haindir... O resimde gösterdiğiniz çayın bardağını 3 Tl'ye satıyorlar... Turizm nimetinin elimizden kaçmasına neden oluyorlar; Uzungöl'ün ve memleketin geleceğine ihanet ediyorlar... Kesinlikle önlem alınmalı...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@