Çarşıbaşı’nda yine aynı isyan

Hamsi kokuyoruz.

Çarşıbaşı 28.10.2017, 22:39
Çarşıbaşı’nda yine aynı isyan
Haber61 - Levent Ustabaşı

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesi Hamsi kokusundan sürekli şikayetçiydi. Bu şikayetler her geçen gün artmaya devam ediyor. Balık fabrikalarının şehir içe saldığı koku nedeniyleişlerinin engellendiğini düşünen esnaf da bu isyanını dillendirmeye başladı.

Çarşıbaşı esnaflarından Abidin İhtiyar sosyal medya hesabından yazdığı yazı ile isyan zincirinin son halkası oldu.

İşte İhtiyar'ın yayınladığı o mesaj :

Hamsi fabrikalarının çevreye yaydığı koku nedeyiyle ilçemiz Çarşıbaşı zaman zaman neredeyse dışarıda dolaşılamayacak kadar pis kokmaktadır.Özellikle mesai saatleri dışında,hafta sonları,akşamları koku artmaktadır.Çözüm yoksa neyapmalıyız?Parası olan Trabzon Akçaabat vs gezip burdan uzakta olmayı tercih ederken;parası olmayana evde hapismi?Bu ilçede yaşamak zorunda olan suskun insanların temiz hava koklama özgürlüğü  yokmudur...?Hepimiz üniversite diyoruz.bu zamanda hangi genç ve hangi akademisyen bu kokulu ilçede ögretmeyi veya ögrenmeyi tercih eder??Bu ilçe çöp kokuyor hadi burayi tercih edelim,bu ilçe tam yaşanılacak yermi derler sizce?zaten gidenlerin geri dönmediğı bi ilçemiz var bırakında geride kalanlar bi temiz, bi rahat nefes alsın...saygılar..
Yorumlar (3)
Falcon 3 yıl önce
Yıllardır kapatamadılar o fabrikayı tum fabrikalar sinopa tasınırken bir bunlar kaldı carsıbasında
Okan 3 yıl önce
Abartılacak kadar yok fabrika yöneticilerini cekeyemeyenler şikayetci kayet normal ...carşıbaşında havalar sen başka şeyler den haber yap ückağıtcı...
FIRTINA KARADENİZ 2 yıl önce
KOKUDAN DURAMADIĞINIZ İÇİNMİ KAHVEYE OKEYE KOŞUYONUZ? BIRAKIN KARALAMA KAMPANYASINIDA GENÇLERİNİZE OLANAK SAĞLAYACAK ŞEYLER DÜŞÜNÜN.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@