Çarşıbaşı'na MYO için onay çıktı

Trabzon'un Çarşıbaşı ilçesine Meslek Yüksek Okulu açılması için KTÜ senatosundan Onay çıktı.

Çarşıbaşı 27.05.2017, 16:54
Çarşıbaşı'na MYO için onay çıktı

Çarşıbaşı Belediye Başkanı Coşkun Yılmaz, ilçeye meslek yüksekokulu açılması noktasında Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Senatosu'ndan onay çıktığını söyledi.
 

Yılmaz, ilçede meslek yüksekokulu açılması yönündeki taleplerini her zaman dile getirdiklerini belirtti.

Çarşıbaşı'nda meslek yüksekokulu açılmasının en önemli hedefleri arasında bulunduğunu ifade eden Yılmaz, bu taleplerini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere diğer ilgililere ilettiklerini anlattı.

Yılmaz, Soylu'nun bu konuda her zaman destek verdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sayın Bakanımızı Ankara'da ziyaret ettik ve konuya ilişkin talebimizi yeniden hatırlattık. Hem sayın Bakanımızın hem de milletvekillerimizin desteği sayesinde olumlu sonuç aldık. İlçemize meslek yüksekokulu açılması noktasında KTÜ Senatosu'ndan onay çıktı. Şimdi bu karar YÖK'e gidecek ve oradan da onay alınmasının ardından Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu kurulacak."

Gelişmenin kendilerini çok mutlu ettiğini aktaran Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bir yandan sayın Bakanımızın aktardığı ödenekle ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan Yavuz Grup Yolu'nda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şimdi de bu müjdeli haber geldi ve çok mutluyuz. Bizlere destek veren, yardımcı olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya, AK Parti Trabzon milletvekillerimize, KTÜ Rektörümüz Sayın Süleyman Baykal'a ve KTÜ Senato üyelerine ilçe halkım adına çok teşekkür ediyorum. Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu ilçemize hayırlı uğurlu olsun."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@