7m

uzungöl yayla otel

Bursa'da ilginç olay! Ayılarla oturup çay içiyorlar

Bursa'da mahalleyi mesken tutan ayılar artık vatandaşla iç içe yaşıyor. Mahalleli ise bundan memnun

Bursa 02.06.2022, 11:02
Bursa'da ilginç olay! Ayılarla oturup çay içiyorlar

Bursa'da meydana gelen ilginç olayda mahalle sakinleri ayılarla iç içe yaşıyor. Mahalleyi mesken tutan ayılar vatandaşların bıraktığı yemekleri yerken, insanların da ayılardan hiç korkmadığı görülüyor. Mahallesi sakini Ramazan Gültekin, "Mahallemizin sınırı ormanla iç içe olduğu için ayılar sık sık mahallemizi ziyaret ediyor. Mahalle sakini Muammer abi ayılarla yan yana çay içiyor. Ayılar mahallemizin müdavimi oldu" diye konuştu.

Bursa'nın Yıldırım ilçesi Mollaarap Mahallesi'nin sınırları Uludağ'ın eteklerine kadar uzanıyor. Uludağ'ın eteklerine sınır olan mahallenin son evlerinin bulunduğu sokaklara ayılar abone olmuş durumda. Evlerin bahçelerine gelen ayılar burada vatandaşların bıraktığı yemekleri afiyetle yiyerek kaçmıyor.

Vatandaşlar da ayılardan korkmuyor ve aralarında bir dostluk oluştu. Önceki gün Yusuf ve Muammer Doğru'nun yaşadığı evin bahçesine gelen ayılar ev sakinleri tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Vatandaşların ayılardan; ayıların da vatandaşlar hiç korkmadığı görüldü.

''ALIŞTIK KORKMUYORUZ''

Ayıların evinin yakınına her gün geldiğini ifade eden Muammer Doğru, "Ayılar her akşam buraya gelir. Geçen de ben burada otururken yanıma kadar geldiler. Ayılara alıştık, hiç korkmuyoruz. Onlar da bizden korkmuyor" dedi.

''MUAMMER ABİ AYILARLA YAN YANA ÇAY İÇİYOR''

Evlerinin bahçesine gelen ayıları cep telefonuyla çektiğini belirten Yusuf Doğru, "Bu ayılar buraya sürekli geliyorlar. En son gelen 2 tane yavru ayıydı. Bizim evler Uludağ'ın eteklerinde. Bizden sonra ormanlık alan başlıyor" şeklinde konuştu.
Mollaarap Mahallesi sakini Ramazan Gültekin, "Mahallemizin sınırı ormanla iç içe olduğu için ayılar sık sık mahallemizi ziyaret ediyor. Mahalle sakini Muammer abi ayılarla yan yana çay içiyor. Ayılar mahallemizin müdavimi oldu" diye konuştu.


Yorumlar (1)
Sıradan Vatandaş 2 ay önce
Ayısı bile medeni bizede nasip et Allahım.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@