Zanlı kanser oldu tahliye edildi

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu yargılanan sanık Yıldıray B. (26), hastanede kan kanseri tedavisi görmesi nedeniyle katılamadı. Mahkeme heyeti sanık Yıldıray B. için " Atılı suçların niteliği, sanık lehine uygulanması ihtimali bu

Bölgesel 25.11.2008, 16:29
Zanlı kanser oldu tahliye edildi

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu yargılanan sanık Yıldıray B. (26), hastanede kan kanseri tedavisi görmesi nedeniyle katılamadı.

Mahkeme heyeti sanık Yıldıray B. için " Atılı suçların niteliği, sanık lehine uygulanması ihtimali bulunan yasa maddeleri tevkifin koruma tedbiri olması sanığın kan kanseri hastalığına yakalanması steril ortamda kök hücre nakli yapılarak tedavi cihetine gidileceği hususunun mahkemeye Adili Tıp Kurumu (ATK) ve Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi'nden uzman doktorlar tarafından bildirilmiş olması nazara alınarak tutuklama kararının kaldırılmasına tahliyesine karar verdi.

Sanığa yurtdışına çıkma yasağı konarken, mümkün olduğu takdirde duruşmaları takip şartının eklenmesine, duruşmaya mazeretsiz gelmediği takdirde tevkif kararı verileceği hususunun sanığa ve müdafisine bildirilmesine de karar verildi. Duruşma 17 Şubat 2009 tarihine ertelendi.

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde 24 Mayıs 2006 tarihinde bir restoranda çıkan silahlı kavgada Metin Uzun (41) isimli şahıs aldığı kurşun yarasıyla hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralanmıştı. Olayla ilgili olarak Yıldıray B. tutuklanmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@