banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Yunanlılar Maçka'da köyünü buldu

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş bugün (Cuma) AK Parti Trabzon İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı.AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın basın açıklamasında İl Başkanı Adnan Günnar bulunmazken, Merkez ilçe başkanı Yılmaz Bü

Bölgesel 05.11.2010, 16:38
Yunanlılar Maçka'da köyünü buldu

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş bugün (Cuma) AK Parti Trabzon İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş’ın basın açıklamasında İl Başkanı Adnan Günnar bulunmazken, Merkez ilçe başkanı Yılmaz Büyükaydın ve yöneticilerin bir kısmı hazır bulundu.

AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş basın toplantısında 2 Kasım’da Trabzon’da gerçekleştirilen 36. KEİPA toplantısını da ele aldı. Göktaş bu toplantının Trabzon’a büyük gelir kattığını vurgulayarak, “Geçen yıl Rusya’da bu toplantı gerçekleştirilirken TUSKON yetkilileri bana Türkiye’de de bir toplantı yapmak istediklerini söylediler. Bende toplantı Trabzon şehrinde gerçekleşirse yaparız dedim. 2 Kasım günü yapılan toplantıya TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı. Ayrıca 3 ülke haricinde diğer tüm ülkelerin Milletvekilleri bu toplantıya katıldı. Yerli 500 ve yabancı 130 iş adamı katıldı. Trabzonlu olup da Trabzon’u bilmeyen bir çok iş adamımız da vardı. Bu toplantı Trabzon adına büyük bir adım oldu” dedi. Karşılıklı ticaret anlayışıyla bir çok firmanın önemli bağlantılar yaptığını öğrendiğini söyleyen Göktaş, “Trabzon’a bundan sonra daha çok ilginin artacağını düşünüyoruz. Bizler misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık. Dolayısıyla folklorumuzu de tanıtmış olduk. Her biri Trabzon’dan büyük mutlulukla ayrıldı” dedi.

YUNANLILAR MATARACI’DA

Trabzon’a 36.KEİPA toplantısı için gelen Yunanlıların Maçka’nın Mataracı Köyünde dede topraklarını da bulduğunu ifade eden AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, “Buraya gelen misafirler bundan sonra Trabzon’a sık sık gelecektir. KEİPA toplantısından sonra bana KEİPA yetkilileri şöyle söyledi: “Kemalettin Bey sizinle her görüşmemizde bir adım ileriye gidiyorduk. Bu ziyaret sonrasında iki adım ileriye gitmiş hissediyoruz kendimizi” dedi.

Bu toplantının barışı simgelediğini de ifade eden Kemalettin Göktaş, “Çatışan ülkeler dahi bir araya geliyor bu toplantı sayesinde. İnanıyoruz ki, Azerbaycan ve Ermenistan’la da daha iyi bağlantılara da imza atacağız” şeklinde konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
sametkadirli 10 yıl önce
amannn gelmeyin ya güzel şehrimizi bozmayın sizden hayır gelmez ne amaçla geliyorsunuz güzel trabzonumuza
mavituğ 10 yıl önce
adammıydı dediğin adamlar trabzonda gezilecek ne varsa onlardan kalma.
zevla 10 yıl önce
Hey gidi AKP gündemi değiştirmek için ucuz işlerle uğraşyorlar. 8 senelik iktidarında yaptıkları hçbir şey yok. Nalet Yunanlılara ban ne kardeşim onlardan millet açlıktn ölüyor. Tarım diye birşey kalmamış sanayici fabrikalarını kapatmış, işçi memur perişan. Sen kalkmışsın neyle uğraşıyorsun.Bunlar ucuz siyaset. ne oldu 61 proje, 3 tane sokak lambsı takma ile bu işler olmuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@