banner526

banner533

banner513

Yolu yap oyu kap!

Mahalli İdareler Genel seçimleri öncesinde Fatih mahallesinin Tanjant Yolu ile bağlantısını sağlayacak yolun açılması için esnaf ve mahalle halkı tarafından belediye başkan adaylarına yönelik başlatılan kampanya ses getirdi. Bayındırlık ve İskan Bakanı Fa

Bölgesel 09.02.2009, 19:06
Yolu yap oyu kap!

Mahalli İdareler Genel seçimleri öncesinde Fatih mahallesinin Tanjant Yolu ile bağlantısını sağlayacak yolun açılması için esnaf ve mahalle halkı tarafından belediye başkan adaylarına yönelik başlatılan kampanya ses getirdi. Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, beraberinde AK Parti Trabzon milletvekili Asım Aykan, İl Başkanı Muhammet Balta ve AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu olduğu halde Kuran Kursu mevkiindeki bir çay salonunda mahalle halkı ve esnafla bir araya geldi. Esnaf ve mahalle halkı, Bakan Özak'a sorunlarını anlatarak taleplerini dile getirdi, yolu yapacak adaya oy vereceklerini söyledi.

Vatandaşları dinleyen ve projeleri inceleyen Bakan Özak, bağlantı yolunun mahalle açısından önemini bildiklerini belirterek yolun açılması için ellerinden geleni yapacaklarına söz verdi.

Trabzon Belediyesi'ne talip olduklarını anlatan Bakan Özak, “Bu yol yapılmalı, bu bizim görevimiz. Biz de belediyeye talibiz. Kazansak da kaybetsek de bu yolu yapacağız. Çünkü bu Trabzon'a hizmettir” dedi.

Trabzon Belediyesi'ni eleştiren Bakan Özak, Trabzon'a çok güzel hizmetler yaptıklarını ancak belediyenin bunları sahiplendiğini kaydederek şöyle konuştu:

“Trabzon'a çok güzel hizmetler yaptık, büyük paralar harcadık. Biz palavra atmıyoruz, yapamayacağımız şeylerin sözünü vermiyoruz. Biz çöp sorununu çözdük, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdik ama tabelayı belediye astı, hizmetleri sahiplendi. Trabzon'da çok güzel işler yaptık. Belediye de bu frekansta olsa çok daha güzel şeyler olacak. Ancak Belediye, Hükümetin yaptığı işleri sahipleniyor. Biz seçim yaklaştıkça bunları her yerde anlatacağız. Halkın üzüntülü ve mutlu gününde yanında olmak önemli bir insanlık görevidir ancak bize iş yapacak adam lazım.”

Bakan Özak ve beraberindekiler daha sonra mahalle halkı ile birlikte açılması talep edilen bağlantı yolunun bulunduğu alanda inceleme yaptı.

Yorumlar (4)
kalecikli 12 yıl önce
ben syn Gümrükçüoğlunun yerel bir kanaldaki söyleşisini izlemiştim.Yapacağı projeleri sıralarken TRABZON un önemli sorunlarına değindi...zağnos vadisinin 2.etabı,tabakane vadisinin sahile kadar ki bölümünün kentsel dönüşüm kapsamına alınması,ayosafya çevresi kentsel dönüşümü,çömlekçi ve pelitli kentsel dönüşümleri gibi...tamam çok güzel TRABZON un hakikaten çehresini değiştirecek projeler bunlar ama TRABZON un olmazsa olmazı güneyçevre yolu tren yolu projeleridir aynı programda güney çevre yolunun yapılacağı sözünü veremem demişti ve tramvay hattından hiç bahsetmedi.hazır seçim hazırlığı yapılıyorken tüm hemşerilerimden isteğim güney çevre yolu projesini gündemde tutmaları çünkü bu yol TRABZONUMUZUN geleceğidir...
karsiyanlal 12 yıl önce
yazamktan kelime kalmadı en sonunda programa alınmış , önce şehir yolları bitecek sonra bakılacak güneye doğuya
malimar 12 yıl önce
bence bu iş akp nn organize ettiği bir olay volkan başkanın oryaı yapmadığını biz yapacağız demeyi sağlamak için bi grup esnaf öle maddi organizasyonu yapamaz bilboardlara reklam vermek afiş ve pankart bastırmak az iş değil
llyac 12 yıl önce
trabzonun en büyük sorunu işsizlik.buna bir çareniz varmı.daha sonra zağnos vadisi, tabakhne vadisi vss.bu milet aç, işsizlik hat safhada...buna bir çözümünüz varmıı? ondan bahsedin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@