Yaylalarda çarpık yapılaşma

Mastır plan ile yaylalarda yerleşim alanlarının, meraların ve otlaklar belirleneceğini belirten Atıf Yüksel, "Bu plan ile ayrıca sosyal tesis alanları ve yaylalar arası ulaşım alanları belirlenecek. Örneğin Aybastı-Perşembe Yaylası'na Reşadiye ilçesinden

Bölgesel 05.11.2008, 12:23
Yaylalarda çarpık yapılaşma
Mastır plan ile yaylalarda yerleşim alanlarının, meraların ve otlaklar belirleneceğini belirten Atıf Yüksel, "Bu plan ile ayrıca sosyal tesis alanları ve yaylalar arası ulaşım alanları belirlenecek. Örneğin Aybastı-Perşembe Yaylası'na Reşadiye ilçesinden ve Fatsa ilçesinden ulaşım var. Ara yollar var ama kullanılamıyor.

Vatandaş mastır planın gerçekleşmesinin ardından hiç sahile inmeden Ordu'nun tüm yaylalarına geçiş yapabilecek. Bakanlık planı destekliyor ve sadece plan için 600 bin YTL para çıkardı. Bu işin maliyeti planın yapılmasından sonra ortaya çıkacak. Yani Karadeniz'in en büyük projesi diyebiliriz" dedi.

DOKAP Üyesi Yüksel, Trabzon, Gümüşhane ve Rize yaylalarında kaçak yapıların yıkılmaya başlandığını da ifade ederek, "Oraların yaylalarında çok fazla çarpık yapılaşma yok. Ama bizim Çevre Timi'de çok yakında faaliyete geçebilir" diye konuştu.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Karaani 13 yıl önce
Amaç insanları yaylalardan faydalandırmak olmalıdır.İnsanlar yaylaları seviyor gitmek,ev yapmak yaşamak istiyor.Evleri yıkarak olmaz bu iş,insanlara özgürlük verin.Yaylada ev mi yapacaksın kardeşim,buyur proje bu buna uygun ev yaparsan yapabilirsin,yoksa yapamazsın deyin,hem insanlar ev yapsın,hem çarpık yapılaşma olmasın.Alın size çözüm.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@