Vilayetler birliği okul yapacak

Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı ve Ankara Valisi Kemal Önal başkanlığında yapılan toplantıya, Trabzon Valisi Nuri Okutan, İstanbul Valisi Muammer Güler, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Çan

Bölgesel 01.03.2009, 14:26
Vilayetler birliği okul yapacak

Vilayetler Hizmet Birliği Başkanı ve Ankara Valisi Kemal Önal başkanlığında yapılan toplantıya, Trabzon Valisi Nuri Okutan, İstanbul Valisi Muammer Güler, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar, Çankırı Valisi Şemsettin Uzun ve Mersin Valisi Hüseyin Aksoy katıldı.


Toplantıda Trabzon'a Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi yapması konusunda karar alındı. Vilayetler Hizmet Birliği'nin, verimli çalışmalarını yıllardır sürdüren çok önemli bir mahalli idare hizmet birimi olduğunu vurgulayan Vali Önal, sosyal amaçlı bir takım faaliyetler için kuruluşunu tamamlayan birliğin, gelişen yönetim anlayışıyla çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyledi. Trabzon Valisi Nuri Okutan'ın büyük gayreti, çabası ve önerisi üzerine Birlik olarak Trabzon'da Otistik Çocuklar için okul yapma kararı aldıklarını ifade eden Vali Önal, bu kararın ülkemize ve Trabzon'a hayırlı olması dileklerinde bulundu. Vali Önal, Vilayetler Hizmet Birliği olarak sosyal içerikli projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
Vilayetler Hizmet Birliği'nin Trabzon'a Otistik Çocuklar için okul yapma kararı almasından dolayı son derece mutlu olduğunu ifade eden Vali Okutan ise “Vilayetler Birliği Encümen üyeliğine seçildiğim zaman Trabzon'a projeler getirmek için gayret sarf edeceğim demiştim. Bunun ilkini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Bilindiği üzere Vali Okutan 30 Mayıs 2008 tarihinde yapılan Vilayetler Hizmet Birliği Seçiminde birlik encümen üyeliğine seçilmişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@