banner539

banner526

banner533

banner513

Uzungöl'deki duvar mahkemelik

Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, yaptığı açıklamada, Uzungöl'ü yok etmeye kimsenin hakkı olmadığını belirterek, “Bölgenin turizm markası olan Uzungöl'e, Uzungöl sevdalılarıyla sahip çıkacağız. Gösterdiğimiz tepkiler yetkili kurumlarca tasvi

Bölgesel 23.12.2008, 18:32
Uzungöl'deki duvar mahkemelik
Uzungöl Turizmciler Derneği Başkanı Zeki Soylu, yaptığı açıklamada, Uzungöl'ü yok etmeye kimsenin hakkı olmadığını belirterek, “Bölgenin turizm markası olan Uzungöl'e, Uzungöl sevdalılarıyla sahip çıkacağız. Gösterdiğimiz tepkiler yetkili kurumlarca tasvip edilmedi. Artık sıra mahkemeye geldi. Duvar için idari mahkemeye başvuracağız” dedi.

Uzungöl turizmi üzerine oyun oynandığını ileri süren Soylu, “Bu oyunlara müsaade etmeyeceğiz. Bir turizm markası olan Uzungöl'ü gelecek nesillere emanet etmek için, doğasına yakışır bir şekilde bırakmak istiyoruz. Yüzlerce yöre vatandaşı buradan ekmek parası kazanıp geçimini sağlıyor. Uzungöl yok olursa bölgenin turizmi büyük yara alır” diye konuştu.

Soylu, Uzungöl'ün kaderiyle oynamaya kimsenin hakkı olmadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Uzungöl üzerinde oynanan oyunlara karşı çeşitli tepkiler gösterdik. Özellikle gölün çevresine yapılan duvarı, Uzungöl'ün özelliğine büyük darbe vurduğu için uygun görmedik. Bu konuda sesimizi duyurmak için çalışmalar yaptık. Tepkilerimiz yetkili kurumlarca tasvip edilmeyince artık sıra mahkemeye geldi. Duvar için idari mahkemeye başvuracağız.”
Yorumlar (2)
tslikiz 12 yıl önce
bende trabzon merkezde yaşıyorum ve bu kurban bayramı ilk kez gittim.baya bi kar vardı ve bende duvarın yapay duruşunu farkettim.göl ağaçlar orman köy anlatılamayacak bi güzellik.her şey çok doğaldı ama o duvar çok yapay durmuştu.
sinann 12 yıl önce
uzun göl şimdiye kadar kendi kaderine terk edilmiş duruyordu.şimdi sahip çıkıldı.duvar yapılıyor.uzun göl bu sayede erozyondan kurtulacak.eskisinden çok daha güzel olacak bence uzn gölün etrafına yapılan duvarın üstüne oturma yerleri olmalı.ağaç dikilmeli.bide ışıklandırmalı.gelen turistler outurup doya doya uzun gölü seyretmeli..ama malesef.boşuna gürültü yapılıyor.bunuda sanırım uzun göle birşey yapmayıp kaymağını yiyen rantçılar.yapıyor.bence boşuna...sevgilerimle...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@