Trabzon'u dolandıran usta kim?

Pazarlamacıdan çay ocağına yaklaşık 25 esnafı 1 trilyon liranın üzerinde bir rakamla dolandırarak Trabzon'dan kaçtığı iddia edilen Olgan A. her yerde aranıyor. Olgan A.'nın Ramazan paketi hazırlayacağını söyleyerek çek karşılığı toptan mal aldığı ve aldığ

Bölgesel 05.09.2008, 09:06
Trabzon'u dolandıran usta kim?
Pazarlamacıdan çay ocağına yaklaşık 25 esnafı 1 trilyon liranın üzerinde bir rakamla dolandırarak Trabzon'dan kaçtığı iddia edilen Olgan A. her yerde aranıyor. Olgan A.'nın Ramazan paketi hazırlayacağını söyleyerek çek karşılığı toptan mal aldığı ve aldığı malları Trabzon dışına çıkardığı iddia ediliyor.

Trabzon'da esnaflık yapan ve Olgun A. tarafından dolandırılan Mehmet Babur, günebakış'a konuştu.
Trabzon'da bir hafta önce yaşanan dolandırıcılık olayının ardından mağdur olan esnaf çaresizlik içinde beklemeyi sürdürüyor. Trabzon'da pazarlamacıdan çay ocağına kadar yaklaşık 25 esnafı 1 trilyon liranın (1 milyon YTL) üzerinde bir rakamla dolandırarak Trabzon'dan kaçan ve hala daha yakalanamayan Olgun A., dolandırıcılık yapmayı profesyonelce sürdürmeye devam ediyor.

RAMAZAN PAKETİ YALANI
Trabzonlu esnaflara "Ramazan Paketi" hazırlayacağını söyleyerek çek karşılığı mal alan ve Trabzon'dan kaçan 63 yaşında ki O.A., hakkındaki suç duyurusuna rağmen büyük bir gayret ile dolandırdığı malları farklı illerde satarak para kazanmayı sürdürüyor. Olgun A. ve arkadaşları tarafından dolandırılarak büyük zarara uğrayan Trabzonlu esnaflardan Mehmet Babur, yaşadığı sıkıntıyı anlattı.

GÜNLERDİR ÇARESİZ BEKLİYORUZ
Trabzon'da Bal ve Bakliyat üzerine Pazarlamacılık yapan ve Olgun A. tarafından dolandırılan mağdur esnaf Mehmet Babur (35), çaresiz bir şekilde mağduriyetinin giderilmesi için bekliyor. Trabzon'da dolandırılan esnaflar arasında en çok zarara uğrayan kişinin kendisi olduğunu dile getiren Babur, "Bir haftadır gözüme bir damla uyku girmedi. Böyle bir şey başıma geldiğine inanmak istemiyorum. Her yere başvurduk, şikâyetlerimizi yaptık ama bir sonuç çıkmadı. En kısa sürede Olgun A.'nın yakalanmasını istiyoruz" dedi.

SON ÇARE BAŞBAKAN!
Kendisi gibi birçok esnaf arkadaşının dolandırıldığını ve bu kadar büyük bir dolandırıcılık olayında hala daha bir sonuca ulaşılmamış olmasının sabırlarını tükettiğini vurgulayan mağdur esnaf Mehmet Babur, sözlerine şöyle devam etti: "Maddi ve manevi olarak yıkıldım, perişan oldum. Tek ekmek kapım olan pazarlama depomda her şey sıfırlandı, çok büyük zarara uğradım. İki tane çocuğum var. Onlara ve eşime bakmak zorundayım. En kısa sürede bir sonuç alamazsam Başbakanlığa çıkacağım."
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@