7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzonlu gazi o anı anlattı

Aktütün'deki saldırıda bacağını kaybetti. Bugün hastaneden eve döndü. Ve sıcak anları bakın nasıl anlattı?Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde geçen 3 Ekim'de 17 askerin şehit olduğu Aktütün Sınır Karakolu'na yapılan hain terör saldırısında yaralanan ve sağ ba

Bölgesel 23.10.2008, 20:57
Trabzonlu gazi o anı anlattı
Aktütün'deki saldırıda bacağını kaybetti. Bugün hastaneden eve döndü. Ve sıcak anları bakın nasıl anlattı?

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde geçen 3 Ekim'de 17 askerin şehit olduğu Aktütün Sınır Karakolu'na yapılan hain terör saldırısında yaralanan ve sağ bacağını kaybeden 8 aylık asker Jandarma Er Bayram Yıldırım, geldiği memleketi Trabzon'un Of İlçesi'nde coşkuyla karşılandı.

Yaralanan 21 askerden Jandarma Er Bayram Yıldırım, tedavi gördüğü GATA'dan taburcu edilerek memleketi Trabzon'un Of İlçesi'ne gönderildi.

Uçakla bugün Trabzon'a gelen Yıldırım, ailesi tarafından havaalanında karşılandı. Sağ bacağını dizinden itibaren kaybeden Yıldırım, yaklaşık 25 araçlık konvoyla ailesinin oturduğu Of İlçesi'ne götürüldü. Ailesiyle birlikte sivil hayatında fırıncılık yapan Yıldırım'ın evi ziyaret için gelen akraba ve arkadaşlarıyla dolup taştı.

KESİLEN BACAĞINI TÜRK BAYRAĞI İLE ÖRTTÜ

Tekerlekli sandalyede yaşadıklarını anlatan Bayram Yıldırım, kesilen bacağını Türk Bayrağı ile örttü. Saatlerce teröristlerle çatıştıklarını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

“Ben Bayraktepe'de uçaksavar mevzisindeydim. Perşembe günü görüntü alımı başladı ve bu sürekli sürdü. Biz de görüntü alınan bölgeye sürekli ateş ettik. Güvenlik için devamlı devriye atan Jandarma Özel Harekat timi, bu sırada teröristlerin içine düştü. Çatışma orada başladı. Biz de çatışmaya dahil olduk. Saatlerce çatıştık. Mevzideki arkadaşlarımın kimi şarjörlere mermi doldururken, diğerleri çatışmaya devam ediyordu. Çatışma sırasında mevzimize el bombası attılar. Patlama sonucu bir arkadaşım şehit düştü, ben de yaralandım. Daha sonra arkadaşlarımdan ayrılarak sürüne sürüne geri geldim. Yolda takviye gelen askerler beni fark edip kurtardı.”

Yıldırım, “Ben bacağımı kaybettim, ama benden sonra gelen arkadaşlarım var. Bu iş burada bitmedi, devam edecek. Bu vatan kolay kolay kazanılmadı, kolay kolay da kaybedilmeyecek” dedi.


Yorumlar (5)
erdoSAKARYA 14 yıl önce
Allah Senı Annene Babana ve bu mıllete bagısladı bu vatan ıcın gazı oldun Allah Razı olsun senden ve tum gazılerımızden Allah Acıl Şifalar versinnn..
scumur 14 yıl önce
Şehit kanlarıyle yoğrulan bu topraklar her zaman sonuna kadar hainlere mezar olacaktır. Biz bu ruhu kahraman ecdadımızdan aldık, sonuna kadarda taşıyacağız. Bir ölür BİN DOĞARIZ. Ne mutlu şehit ve gazilerimize ki o yüce mertepe onlara nasip oldu.
chelseali 14 yıl önce
ne mutlu TÜRKÜM diyene...
NESNEL 14 yıl önce
sen bu milleti temsilen yaptıgın bu büyük savaşta verdigin onurlu mücadelede seni tebrik eder gelecek yaşantının sana yaşadın travmayı unutturması dileği ile alnından öperim SEREFLİ ONURLU MEHMETCİK,,,,,,,
torik 14 yıl önce
sevgili kardeşim.allah senden ve senin bu dünyaya gelmene vesile olan muhterem anne ve babandan razı olsun.gerçek türk ruhu ve en önemliside vatanperver karadenizli ruhu budur.bu trabzon bu karadeniz bu türkiye seninle ve senin gibi vatanseverlerle daima gurur duyacak.en derin saygılarımla

Gelişmelerden Haberdar Olun

@