banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzonlu dağcı hastanede!

Ağrı Dağı kış tırmanışı için 16 Şubat Pazartesi günü Iğdır rotasından Ağrı Dağı'na tırmanışa geçen Karadeniz Teknik Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (KTUDAKS) üyesi 9 dağcıdan grup lideri ve faaliyet sorumlusu Hakan Ersan, 4 bin 200 metre yüks

Bölgesel 26.02.2009, 08:34
Trabzonlu dağcı hastanede!

Ağrı Dağı kış tırmanışı için 16 Şubat Pazartesi günü Iğdır rotasından Ağrı Dağı'na tırmanışa geçen Karadeniz Teknik Üniversitesi Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (KTUDAKS) üyesi 9 dağcıdan grup lideri ve faaliyet sorumlusu Hakan Ersan, 4 bin 200 metre yükseklikte yüksek rakıma bağlı rahatsızlanarak fenalaşmıştı. Ersan, 4 bin 200 metrede rahatsızlandıktan sonra güvenlik güçleri tarafından helikopterle dağdan indirilerek Doğubayazıt Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalenin ardından Van 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavisine devam edilen 23 yaşındaki Hakan Ersan'ın sağlık durumunda herhangi bir düzelme olmaması üzerine ailesi, Hakan Ersan'ın İstanbul'a sevk edilmesini kararlaştırdı.

Ersan ailesinin, Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi Şefi Doç. Dr. İsmail Katı ile yaptığı görüşmelerin ardından İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'yle irtibata geçen Doç. Dr. Katı, yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olan Hakan Ersan'ın gönderilmesine karar verdi. Bunun üzerine hasta dağcıyı almak için Sağlık Bakanlığı tarafından Van'a ambulans uçak gönderildi. Ambulansla Ferit Melen Havalanı'nda bekletilen ambulans uçağa taşınan Ersan, 2 doktor ve sağlık ekibi gözetiminde uçağa bindirildi. Hakan Ersan ve beraberindekileri alan uçak, saat 19.15 sıralarında Ferit Melen Havaalanı'ndan ayrıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@