Trabzon'da kaldırım işgali

Of Zabıta Amiri İsmail Sarıalioğlu, yaptığı açıklamada, ilçede esnafın son günlerde yaya kaldırımlarında mallarını gelişigüzel teşhir etmesi üzerine harekete geçtiklerini belirtti. Zabıta ekiplerinin yaklaşık 15 gün boyunca esnafı ziyaret ederek yaya kald

Bölgesel 08.11.2008, 11:11
Trabzon'da kaldırım işgali

Of Zabıta Amiri İsmail Sarıalioğlu, yaptığı açıklamada, ilçede esnafın son günlerde yaya kaldırımlarında mallarını gelişigüzel teşhir etmesi üzerine harekete geçtiklerini belirtti.

Zabıta ekiplerinin yaklaşık 15 gün boyunca esnafı ziyaret ederek yaya kaldırımı ihlali yapanları sözlü olarak uyardıklarını ifade eden Sarıalioğlu, ''Sözlü uyarıları önemsemeyen ve yaya kaldırımı işgaline devam eden esnafa bu hafta başından itibaren yasal işlem uygulanmaya başlandı. Bu çerçevede bugüne kadar 27 esnafa 125 YTL para cezası kesildi'' dedi.

Kanunların kendilerine verdiği ceza kesme yetkisini en son aşamada uygulayan bir anlayışla hizmet vermeye çalıştıklarını dile getiren Sarıalioğlu, ''Fakat buna rağmen birçok esnafımız ne yazık ki yaya kaldırımı konusunda duyarsız kalarak bize yardımcı olmamaktadır.

Bu nedenle hafta başında başlattığımız ceza uygulaması bundan sonra da devam edecektir. Hiç kimsenin halkımızın yaya kaldırımlarını kullanmasını engellemeye hakkı yoktur.

Bundan dolayı esnaf arkadaşlarımızı kurallara uygun hareket etmeye davet ediyorum'' diye konuştu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
miço 13 yıl önce
sn yetkililer azıcık önlerini görseler ne kaldırımlara araba çekilir nede satısılar tarafından işgal edilır azıcık esnafa saygı lütfen
cevahiroğlu 13 yıl önce
tabi her yerde olan ofdada oluyor. kesilen 125 ytl lik cezanın kime ve kimlere oluğuda mechul dur. adamına göre göre cezalar veriliyor. ve hala daha esnaf malzemesini kaldırıma koyuyor. koyacakda. ne zaman ayırım olmaz ise o zaman uygulama başarılı olur bence.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@