banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'da büyük tepki

Tertip Komitesi Başkanı Cemal Binler, Gazeteci Kenan Sarıalioğlu, Memur-Sen adına Mehmet Kazancı, Kamu-Sen adına Coşkun Dilber'in  birer konuşma yaptığı mitingde; “Mehmetçik Gazze'ye” sloganı dikkat çekti. Mitingde Yusuf Küçük adlı bir çocuğun okuduğu “Fi

Bölgesel 04.01.2009, 15:31
Trabzon'da büyük tepki

Tertip Komitesi Başkanı Cemal Binler, Gazeteci Kenan Sarıalioğlu, Memur-Sen adına Mehmet Kazancı, Kamu-Sen adına Coşkun Dilber'in  birer konuşma yaptığı mitingde; “Mehmetçik Gazze'ye” sloganı dikkat çekti.

Mitingde Yusuf Küçük adlı bir çocuğun okuduğu “Filistin” şiiri duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Trabzon'daki birçok siyasi parti temsilcisinin yer aldığı mitingde siyasi partilere  ait bayrak ve flamanın olmaması “İşte Trabzon Kenetlenmesi” olarak yorumlandı. Miting alanına eşi  ile gelen Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, mitingi halkın arasında izledi. Miting alanında dikkat çeken diğer bir isim de Trabzon Valisi Nuri Okutan'dı.

Mitingte Filistin halkı adına konuşan Abdullah Ebu Seyh'in  konuşması sık sık sloganlarla kesildi. Konuşmasını Türkçe yapan Şeyh'in “Trabzon Gazze'dir, Ankara Kudüs'tür, Türkiye Filistin'dir” sözleri üzerine  mitingi izleyen 10 bine yakın Trabzonlu “Mehmetçik Gazze'ye” sloganını attı. Konuşmasında İsrail'in yaptığı zulmü soykırım olarak değerlendiren Şeyh'in sözleri sık sık sloganlarla kesildi.  Mitingde taşınan pankartlarda “Katil İsrail”, “Dünya'nın Zalimleri: ABD+İsrail” dikkat çekti.

Miting devam ederken tertip komitesine mitinge katılan vatandaşların talebini içeren bir not iletildi. Tertip komitesi tarafında anons edilen bu notta “Filistin'e nasıl yardım yapabiliriz” sorusu vardı.  Bunun üzerine komite Filistin'e yardım etmek isteyenlerin İnsani Yardım Vakfı (IHH), KIZILAY ve CANSUYU aracılığıyla yardımları iletebileceğini anons ederken; son günlerde Almanya'daki bazı yolsuzluk iddiaları ile adı gündeme gelen Deniz Feneri'ni saymaması mitinge katılanların dikkatlerinden kaçmadı.

Bugün gerçekleştirilen İsrail'i Protesto Mitinginin Trabzon'da ortak düzenlenen  mitingler arasında Ermenistan'ın Karabağ'ı  İşgalini protesto için yapılan mitingden sonraki en büyük miting olduğu kaydediliyor.

Miting olaysız bir şekilde sona erdi.

 

Yorumlar (7)
kalecikli 12 yıl önce
memlekim benim işte...100.000 kişi sığsaydı o meydana yine dolardı orası...şimdi bize düşen görev israil ve abd ürünlerini almamak....
OziloZ 12 yıl önce
İsrail'in sırtını dayadığı ABD'nin stratejik ortağı olan bir hükümete oy veren güzel insanlar.
snn 12 yıl önce
teşekkür ediyorum
osmanlee 12 yıl önce
trabzona yakışmadı bu kadar az sayıda katılımlı bir miting.. evet; Mehmetçik Gazze'ye..
haravalı 12 yıl önce
evet yaşasın..... fakat amerikanın dizine oturup amerikaya meydan okunmaz.... anlayana
H.KÖSE 12 yıl önce
Böyle durumlarda her zaman sizleri görmek güzel bir şey ben istanbulda tv den izledim katılım fazla olabilirdi . katılanları organize edenleri kutluyorum sorumluluk tan kurtuldunuz inşallah herkese selamlar
acemoğlu 12 yıl önce
İSRAİL'in yaptığı vahşet'e dayanışma içinde tepki göstermek zaferin ayak sesleridir.çünkü birlik ve beraberliğin olduğu yerde bereket,zafer ve başarı vardır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@