7m


7m

hyundai

Trabzon'da büyük dolandırıcılık

Trabzon'da, Ramazan ayında gıda paketi hazırlayacağını söyleyerek toptancılardan gıda maddesi aldığı öne sürülen kişinin, yaklaşık 1 milyon YTL'lik dolandırıcılık yaptığı iddia edildi. Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunan toptancılar, Yeni

Bölgesel 29.08.2008, 17:44
Trabzon'da büyük dolandırıcılık

Trabzon'da, Ramazan ayında gıda paketi hazırlayacağını söyleyerek toptancılardan gıda maddesi aldığı öne sürülen kişinin, yaklaşık 1 milyon YTL'lik dolandırıcılık yaptığı iddia edildi.


Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunan toptancılar, Yenicuma mahallesinde oturan O.A'nın Ramazan'da paket hazırlayacağını söyleyerek kendilerinden gıda maddesi aldığını, karşılığında çek verdiğini söyledi.


Zamanı geldiğinde bu kişinin çeklerinin karşılıksız çıktığını ifade eden toptancılar, Yenicuma mahallesindeki iş yeri kapalı olduğunu için de O.A'ya ulaşamadıklarını söyledi.


Toptancılar, O.A'nın bu şekilde piyasayı yaklaşık 1 milyon YTL dolandırdığını öne sürerek, şikayetçi olduklarını belirtti.


Bu arada dolandırıldıklarını iddia eden esnaftan bazılara, O.A'nın kapalı olan dükkanının kapısını kırarak, içeride bulunan gıda maddelerini almak istedi.
Mahalle muhtarı Metin Kaya, bu şekilde yapmaları halinde suçlu duruma düşeceklerini, savcılığa şikayette bulunmaları gerektiğini söyleyerek bu girişime engel olduğunu söyledi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@