banner556

Trabzon'a yapılacak hastane için devrede

KTÜ Tıp Fakültesi tarafından yatırımı planlanan Çocuk Onkolojisi ve Hematoloji Hastanesi’nin Kalkınma Bakanlığı’ndan onay alması için Prof. Dr. Cevdet Erdöl devreye girdi. Hastanenin Trabzon’a kazandılımasının öneminin farkında olduğunu kaydeden Erdöl, “B

Bölgesel 03.10.2013, 11:41
Trabzon'a yapılacak hastane için devrede

KTÜ Tıp Fakültesi tarafından yatırımı planlanan Çocuk Onkolojisi ve Hematoloji Hastanesi’nin Kalkınma Bakanlığı’ndan onay alması için Prof. Dr. Cevdet Erdöl devreye girdi. Hastanenin Trabzon’a kazandılımasının öneminin farkında olduğunu kaydeden Erdöl, “Bakanlık müsteşarı ve bürokratlarla görüştüm. İnşallah 2014 yatırım programı içine aldırıcağız” dedi.

AK PARTİ Ankara Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl KTÜ Tıp Fakültesi bünyesinde kurulmasına sağlık çalıştayında karar verilen çocuk hastanesinin DPT’den onay alması için devreye girdi.

Ankara nezdinde müsteşar ve bürokratlarla çocuk hastanesinin Trabzon’a kazandırılması için girişimlerde bulunduğunu ifade eden Erdöl, “Bu hastanemizin Trabzon için ne denli büyük bir ihtiyacı gidereceğinin farkındayız. Bu nedenle Kalkınma Bakanlığı müsteşarı ve bürokratlarla görüştüm. Bu hastanenin yatırımı programa alınması için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.  

Bölge insanımızın sağlık hizmeti ihtiyaçlarının başında gelen lösemili ve kanserli bebek ve çocuklarımızın tedavisini üstlenecek olan Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi projesinin 2014 yılı yatırım programı içerisine alarak gerekli ödeneğin sağlanması için Kalkınma Bakanlığı nezdinde gerekli girişimleri sürdürdüklerini belirten Erdöl, “Lösemi, lenfoma ve kanser gibi malign hastalıklara yakalanmış çocuklarımızın bakım ve tedavileri özellik gerektirmektedir.

Bu çocuklarımız, tedavi sürecinde günlük hayatlarının önemli bir kısmını hastanede geçirmektedirler. Olumsuz çevre koşullarından kolayca etkilenip enfekte olabilen bu hastalarımızın gerek tıbbi tedavi ve bakımlarının, gerekse güvenlik ve konforlarının sağlanması için modern teknoloji ile desteklenmiş, özel klimatizasyonu olan, hijyenik, konforlu mekanlarda ve mikrop kapmayacakları şekilde diğer hastalardan ayrı ortamlarda teşhis, tedavi, ameliyat, bakım ve diğer tıbbi işlemlerinin yürütülmesi gerekmektedir. Bu bakımdan, 175 yataklı Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi projemizin biran önce hayata geçirilmesi için elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.      

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@