banner526

banner533

banner513

Trabzon'a Barcelona modeli

Alman ve Türk işadamlarından oluşan bir heyet Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu'nu makamında ziyaret ederek, Trabzon için hazırladıkları Barcelona modeli projenin sunumunu yaptılar. Sahilde Yenimahalle ve Ganita arasında yapılması planlanan proje Barc

Bölgesel 19.02.2009, 17:00
Trabzon'a Barcelona modeli
Alman ve Türk işadamlarından oluşan bir heyet Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu'nu makamında ziyaret ederek, Trabzon için hazırladıkları Barcelona modeli projenin sunumunu yaptılar.

Sahilde Yenimahalle ve Ganita arasında yapılması planlanan proje Barcelona sahilinde uygulanan projeyi andırıyor. Projede raylı sistem, liman, denizcilik müzesi, açık hava spor alanları, gezinti yolları, Aqua park, Tarihi Türk köyü, bütün tarihi dönemleri andıran tarihi binalar, oteller, çeşitli bölgelere ait yemekler için restaurantlar, dönme dolap, alış veriş merkezleri, botanik park ve müzesi, otobüs istasyonu, anfi tiyatro gibi alanlar yer alıyor.

Belediye Başkanı M. Volkan Canalioğlu, yurt dışı gezilerinde Türk ve Avrupalı yatırımcılarla görüştüğünü belirterek,”Her yurt dışı gezilerimizde çeşitli ülkelerde gerek Türk gerekse o ülkedeki yatırımcılarla bir araya gelerek Trabzon'a yatırım yapmalarını istiyoruz. Özellikle Almanya'da Türk ve Alman işadamlarımızla Trabzon'a yatırım konularında sürekli görüşmelerde bulunuyoruz. Trabzon'a yatırım yapacak olan işadamlarımıza her türlü desteği vereceğimizi söylüyoruz. Bu çalışmalarımızın sonucunda böyle bir proje ortaya çıkmıştır. Bu proje Trabzon için vizyon projesidir. Bu proje Trabzon için sürdürülebilir kalkınmaya yönelik bir projedir. Hayata geçirilmesi konusunda Belediye olarak gerekli desteği vermeyle hazırız. Belediye olarak Trabzon'un önemini her gittiğim ortamda anlatıp insanların ve özellikle de yatırımcıların dikkatini buraya çekiyoruz” dedi.
Yorumlar (3)
rakrak_burak 12 yıl önce
sayın canalioğlu sizi gerçekten çok seivyorum ama bu söyledikleriniz biraz zor gibi görünüyor.. belediye binasının yapımına bi hışınla başladınız şimdi ne oldu aynen öyle duruyor.. milletin gözüne hizmet yapıyomuş gibi görünmek için yapmayın hizmet için yapın..
LLcool 12 yıl önce
bizim sahilimiz yeteri kadar uzun ve güzel.iki tane cay bahcesinde müzik baskada bişey yok.cok daha degişik aktiviteler yapılabilir.bakıyorumda yazın hiç bi hareketlilik yok.herkes hareketli ama etkinlik bakımından söylüyorum.insanların eglenebilecegi deşik seyler yapılabilir.bu projeyi destekliyorum.trabzon içinde cok yararlı olacagına inanıyorum.
casa 12 yıl önce
Malesef ülkemiz yönetiçilerinin tutumu sayın başkanın vaadiyle özetlenmektedir.Belediye seçimleri yaklaşdıkça Barcelona model vs çokca modeller bizlere yansıtılaçaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@