banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon tepkisini dile getiriyor

Bu anlamda Trabzon'daki sivil toplum örgütleri, sendikalar, dernekler ve meslek odaları bugün Meydan Parkı'nda imza kampanyası başlatıyor. Türk Ocakları Trabzon Şubesi Düzenleme Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada konuya ilişkin şu görüşlere yer verild

Bölgesel 24.12.2008, 09:29
Trabzon tepkisini dile getiriyor

Bu anlamda Trabzon'daki sivil toplum örgütleri, sendikalar, dernekler ve meslek odaları bugün Meydan Parkı'nda imza kampanyası başlatıyor.

Türk Ocakları Trabzon Şubesi Düzenleme Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada konuya ilişkin şu görüşlere yer verildi:
”Malumlarınız olduğu üzere kendisini aydın zanneden bir kısım zevat tarafından başlatılan 'Sözde ve asılsız soykırım iddiaları' bağlamında Ermeniler'den özür dileme girişimini ibretle takip etmekteyiz. Takdir edeceğiniz üzere, bu girişimin Türk devlet politikasını zafiyete uğratacağı aşikardır. Bu açıklama ve beyanatlar emperyalist devletler adına Türk milletine karşı sürdürülen karalama ve mahkum etme kampanyalarına destek vermek üzere tasarlanmış birer kamuoyu oluşturma hareketidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milletinin beka kabiliyetine yönelik bu saldırılar karşısında meşru hassasiyet ve tepkimizi bütün kamuoyu ile paylaşmak üzere meslek odaları, sendikalar, dernekler ve diğer sivil toplum örgütleri olarak 24 Aralık Çarşamba günü saat 12.30'da Trabzon Meydan Parkı'nda imza kampanyası başlatmak üzere bir araya gelmek düşüncesindeyiz.

Açıklamada ayrıca, bu çerçevede 27 Aralık 2008 Cumartesi saat 17.00'de Park Restoran'ta Doç. Dr. Erol Kürkçüoğlu tarafından konuyla ilgili bir konferans verileceği kaydedildi.

Nurgül Günaydın

Yorumlar (1)
Nigrana 12 yıl önce
Türkiyedeki sorunlardan bir kacı; Terör sorunu, Alevi sorunu, kürt sorunu, başörtüsü sorunu, iltica sorunu, laiklik sorunu, derin devlet sorunu, işsizlik sorunu, kıbrıs sorunu, ermeni sorunu..... sıralama önem sırasına göre değil. Bu sorunların hemen hemen hiç biri toplumun bir sorunu değil, toplumun belli bir kesiminin sorunu. %65' i gecim sıkıntısı yaşayan, düşük standartlı bir hayat yaşayan, işsizlik oranının yüksek olduğu, 21.yy da töre cineyitleri olan bir ülkede, sabah evinden cıkan bir insanın aklında evine ekmek götürme düşüncesimi vardır yoksa ermeni sorunumu, alevi sorunumu, başörtüsü sorunumu. Acaba Ermeni sorunu veya yukardaki sorunların hakkında kacımız net bilgilere sahibiz cok bildiğimzdenmi yoksa dünyanın süper gücü olan bir ülkenin vatandaşları olduğumuzdanmı. Yada yıllardır bu sorunlara cözüm getiremeyen insanları alıp başımıza bizi yönetmesi için getirmekmi. Şu iğneyi bi kerede kendimize batırsak...valla cok acımaz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@