Trabzon sahili yeşile büründü

Trabzon Belediyesi Beşirli ile 100. yıl parkı arasına dikmeyi planladığı 4 bin 500 yetişmiş ağacın dikim çalışmalarını tamamladı. 150 bin çalı türü bitkinin ise dikim çalışmaları devam ediyor.Ağaçların dikimi ile birlikte Trabzon sahil bandı adeta yeşile

Bölgesel 29.05.2010, 12:29
Trabzon sahili yeşile büründü

Trabzon Belediyesi Beşirli ile 100. yıl parkı arasına dikmeyi planladığı 4 bin 500 yetişmiş ağacın dikim çalışmalarını tamamladı. 150 bin çalı türü bitkinin ise dikim çalışmaları devam ediyor.

Ağaçların dikimi ile birlikte Trabzon sahil bandı adeta yeşile büründü. Havaların ısınmasıyla birlikte yürüyüş ve gezinti yapmak için sahile gelen vatandaşlar yapılan ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını beğendiklerini ifade ederek belediyeye teşekkür ettiler.Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrdükçüoğlu Beşirli ile 100. yıl parkı arasına planladıkları şekilde 4 bin 500 yetişmiş ağaç diktiklerini belirterek, “ Sahil bandına ayrıca 150 bin çalı türü dikme çalışmalarımız devam ediyor. Diktiğimiz ağaçların yaprak açması sahile ayrı bir güzellik kazandırdı. Vatandaşlarımız artık yeşillin ve mavinin birleştiği bir ortamda yürüyüş ve gezinti yapma imkanına kavuşmuştur. Çalı türü bitkilerin dikim çalışmalarının da tamamlanmasıyla sahilimiz adeta yeşile bürünecektir” diye konuştu.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
grisakall 11 yıl önce
nerdeyse her sabah ordan geçiyorum..sayısız işci çalışıyor..gerek varmı..hergün çimler biçiliyor sulanıyor bakım falan filan...bu kadar uğraşı oralara vereceğinize suları kesmeyin...yollara asfalt dökün..boztepe yoluna en son ne zaman çıkmış sayın başkan..araçlar bitap oluyorlar..ya da ara sokaklar..çukurdan geçilmiyor..makyaj güzel ama ya altı ne durumda şehrin???
halktan biri 11 yıl önce
Allah razı olsun Trabzon senin gibi belediye başkanı görmedi:)))))))))))))))))))
Ahmert 11 yıl önce
Sahilin yeşillenmesi çok güzel. Yeşille mavinn buluştuğu yer denmiş ama keşke denize girebileceğimiz güzel bir plajımız olsa bunun için bir çalışma istiyoruz. Oralar tamam yeşil oldu ama deniz kıyısı hep kayalık dolgusu. Denize girecek yer istiyoruz!!
builder 11 yıl önce
volkan canalioğlu döneminde sular kesildi abdest alamadık diyen vatandaşlarımızın neden sesleri çıkmıyor acaba??
poliserkan 11 yıl önce
Kardeş senin yazdığını başkası yazmış gibi oku sen bile nekadar komik olduğunu anlarsın.Birkerede yapılana muhalefet etmeyin ama eksiğide söyleyin yiğidi öldür hakkını ver kardeş
tomasson 11 yıl önce
volkan canalioğlunun başlattığı her yer yeşil projesini kesintiye uğratmadığın için..sahil yollarını keşke sayın canalioğlunun yapmak istediği gibi geniş yapsaydın..acele yapmanın ne gereği vardı ki??
slmby 11 yıl önce
grisakal kusura bakma ama sahilin güzel olduğunu kabul etmek gerekiyor..Ben Trabzon için kim birşeyler yapıyorsa şükranla yaklaşma taraftarıyım..
manokastelli 11 yıl önce
Her yapılan işlere muhalefet olmayın be kardesım ne yapsalar bı memnunıyetsızlık var bızım ınsanımızda boyle yapanlar Trabzonu ılerı degıl gerı cekmeyemı çalısıyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@