7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon büyük şehir olmalı

Canalioğlu, Genç Müzisyenler Derneği tarafından Atatürk Alanı'nda Trabzon'un büyük şehir olması amacıyla başlatılan imza kampanyasına destek verdi. Trabzon'un büyük şehir yapılması için gerek Başbakanlık, gerekse de bakanlıklar düzeyinde çalışmalar yaptık

Bölgesel 15.10.2008, 20:08
Trabzon büyük şehir olmalı
Canalioğlu, Genç Müzisyenler Derneği tarafından Atatürk Alanı'nda Trabzon'un büyük şehir olması amacıyla başlatılan imza kampanyasına destek verdi.

Trabzon'un büyük şehir yapılması için gerek Başbakanlık, gerekse de bakanlıklar düzeyinde çalışmalar yaptıklarını belirten Canalioğlu, ''Biz biliyoruz ki kentimizin gelişmesi, işsizlik sorununun ortadan kalkması, yeni yatırımların yapılabilmesi, Galyan Barajı'nın bitirilmesi, demir yolunun başlaması büyük şehir olmakla orantılıdır.

Ne yazık ki bugüne kadar büyük şehir olma noktasında bir hareket sağlanmamıştır'' dedi.

Canalioğlu, gelinen noktada ise nüfus kriteri bulunduğunu vurgulayarak, ''Ancak biz diyoruz ki, nüfus kriterleri getirilene kadar Trabzon'un coğrafi konumu, üniversitesi, sağlık kuruluşları, eğitim kurumları, KOBİ'leri ve Kafkaslara açılan kapı olma özellikleriyle ele alınsın. Büyük şehir konusunda yaptığımız çalışmalar büyük ses getirdi'' diye konuştu.

Canalioğlu, kent halkının da duyarlı davranarak Trabzon'un büyük şehir olma noktasındaki gayretlerine destek verdiklerini belirterek, destek verenlere teşekkür etti.

Yorumlar (2)
casa 14 yıl önce
Sadece bir Kurumun veya sivil toplum örgütünün desteğinin dışında hep birlikte tüm siyasi parti,iktidar ve muhalefet ayrıca tüm sivil toplum örgütlerinin ortak düşüncesi bir dosyada toplansa emin olun Başbakan ve Hükümet mevcut yasayı Trabzon'a göre uyarlar.Böylelikle Trabzon Büyükşehir olur.
oceans 14 yıl önce
merkez melediyeyi CKP aldığı sürece trabzonu AKP hükümeti büyükşehir yapmaz.Gerçi ben volkan abiden çok memnunum.trabzona gelmiş en iyi belediye başkanı diyebilirim.inşallah onunla yolumuza devam ederiz.

Büyükşehir olamamızdaki etken AKp hükümetinini tarafcı siyaset yapmasıdır...malesef durum bu;her ne kadar biz herkeze eşit mesafedeyiz desede.buna kim ananır ki.inşallah büyükşehir oluruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@