banner526

banner533

banner513

Trabzon belediye başkanı arıyor

Trabzon'un merkez Fatih mahallesinde bir grup esnaf tarafından başlatılan ve vatandaşın da destek verdiği kampanyada, 4 mahallenin Tanjant Yolu ile bağlantısını sağlayacak yolu açacak belediye başkan adayına destek verilecek.Mahalli İdareler Seçimlerine k

Bölgesel 06.02.2009, 11:33
Trabzon belediye başkanı arıyor

Trabzon'un merkez Fatih mahallesinde bir grup esnaf tarafından başlatılan ve vatandaşın da destek verdiği kampanyada, 4 mahallenin Tanjant Yolu ile bağlantısını sağlayacak yolu açacak belediye başkan adayına destek verilecek.

Mahalli İdareler Seçimlerine kısa bir süre kala yerel yönetimlerdeki çeşitli görevlere aday olanlar, çalışmalarını aralıksız bir şekilde ve değişik yöntemlerle sürdürüyor. Bu süreçte adaylar, seçmenlerin desteğini sağlamak için projelerini ortaya koyuyor ve mevcut sorunlara çözüm getirecek çeşitli vaatlerde bulunuyorlar. Türkiye'de yıllardır bu şekilde yürüyen ve seçmenlerin daha çok pasif bir durumda kaldığı seçim kampanyası anlayışı ise giderek değişmeye başladı. Yıllardır seçim zamanlarında hatırlanan ve seçim öncesi verilen sözlerin seçim sonrası unutulmasından şikayet eden seçmenler de, seçim döneminde oy istemek için ayaklarına gelen adaylardan artık kuru söz ve vaatler değil, etkili ve kalıcı çözümler bekliyor, seçim sonrası süreçte de bu taleplerinin takipçisi oluyor.

SEÇMEN SÖZ DEĞİL İCRAAT İSTİYOR

Bunun en son örneği Trabzon'un en büyük mahallelerinden birisi olan merkez Fatih mahallesinde yaşanıyor. Fatih mahallesinde bir grup esnaf, mahallenin Fatih Lisesi'nin arka tarafından Tanjant Yolu'na ve Aydınlıkevler kavşağına bağlanmasını sağlayacak yolun açılması için seçim öncesi değişik bir yöntemle sorunlarına çözüm arıyor. Tanjant Yoluna çıkmak için yaklaşık 2 kilometre uzunluğundaki yolu kullanmak yerine 100 metre uzunluğundaki bağlantı yolunun açılmasını isteyen esnaf ve mahalle sakinleri, bunun için bir imza kampanyası başlattı.

Yaklaşık 100 noktada dün başlatılan imza kampanyasında şu ana kadar 2 binin üzerinde imza toplanırken, hedeflenen en az 30 bin imza ile seçim öncesinde hem etkili bir baskı grubu oluşturmak hem de belediye başkan adaylarına mahalledeki oy potansiyelini göstererek sorunun çözülmesi yönünde etkili adımların atılmasının sağlaması hedefleniyor.

BAĞLANTI YOLUNU AÇACAK ADAYA DESTEK VERECEKLER

Konunun daha önce de pek çok kez gündeme geldiğini ve seçim öncesinde bu yolun açılması için söz verildiğini hatırlatan esnaf, seçim sonrasında bu sözlerin unutulduğunu, bu nedenle 29 Mart'ta yapılacak seçimde söz değil etkili ve kalıcı adımlar atan, inandırıcı somut çözümler ortaya koyan belediye başkan adayına partisine bakılmaksızın destek verileceğini ifade ediyor.

Bağlantı yolunun projesini de hazırlatan mahalle esnafı, mahallede yaşayan halkın günlük yaşamını kolaylaştıracak, iş ve ticaret hayatına da ivme kazandıracak bağlantı yolunun açılması için başlatılan imza kampanyasına halkın katılımını sağlamak için çalışıyor. Mahalle halkının da büyük destek verdiği kampanyanın ses getirdiğini ve birkaç belediye başkan adayının konuyla ilgili olarak kendilerini aradığını belirten esnaflar, 29 Mart sonrasında bu sorunun kalıcı olarak çözülmesini beklediklerini ifade ediyor.

Yorumlar (8)
mahtilla 12 yıl önce
AK Parti iktidarı Tanjant yolunu bitirerek hizmete açtı. peki belediye ne iş yapar. 5 yıldır neden yapmadı bu yolları. ara yolları da merkezi hükümetin yapmasını mı bekliyor volkan bey. şimdi hemen çıkıp "ben yapacağım" der volkan bey. 5 yıldır neredeydin. neden yapmadın.
cicida 12 yıl önce
sırf siz Volkan beye sorun diye yapmadı. Sordunuz şimdi hemen yapacaktır. Trabzonda olan hiçbir şeyi söylemiyorsunuz. Sadece 5 yıldır nerdeydiniz.Neden yapmadınız cümlesi kuruyorsunuz. Yapılanları takip etseniz. Trabzon nerdeydi nerelere taşındı diye görebilseniz. Böyle cümleler kurduğunuz için özür dilerdiniz. Lütfen kendinize gelin. Ve 2. ağızlardan değil kendinize olan özgüveniniz ile hareket ediniz. Her ilden-yurt dışından ödüller almasına rağmen Başkanımız Trabzon halkından helal olsun-teşekkür ederiz cümlesi duyamıyor.
fatypapy 12 yıl önce
volkan bey e niye teşekkür etmemiz gerek anlamadım doğrusu. trabzon ne kazandı 5 sene söyler misin lütfen? sahil yolunu, zağnos vadisini, ataparktaki alt geçiti,tanjantı hep merkezi hükümet yaptı. peki Trabzon belediyesi ne yaptı maaş dağıtmaktan başka. bilmediğimiz birşey varsa söyle. sahildeki 10 metrelik heykeli ve 50 metrekarelik parkları mı söylüyorsun yoksa :).
abdurrahmanozturk 12 yıl önce
bakın bugüne kadar verilen vaadler hep seçimlerden sonra unutulur oldu.Bu amaçla seçimden sonra da unutulması mümkün olmayan bu çok yönlü kampanya için düzenleyici komiteye şahsım adına teşekkür mediyorum .verilen oyların savunucusu olma yönünde duyarlı davranılması gerektiğinin altını çizen bu kampanya gerçekten alkışlanacak cinsten bir kampanya .çok parayla az iş değilde az parayla çok iş yapacak başkan adaylarının seçilmesi içinde bütün halkımız sağduyuya davet ediyorum .

herkese saygılar...
llyac 12 yıl önce
sayın arkadaşım bişeyler söylüyorsunuz ama bilmeden.o bahsettiğiniz tanjant ,sahil yolu vs.. parası nerden çıktı biliyormusun? dünya bankasından.dolayısıyla yapılan bu icraat için dünya bankasına teşekkür etmemiz lazım.yani merkezi hükümet değil
ismailhakki 12 yıl önce
Trabzona yapılan hizmetler hepimiz için yapılmıştır.Hem x parti hemde y partili için.Bence yapılan hizmetleri hükümet ve belediyenin ortak işleri olarak görmek ve ona göre değerlendirmek gerekir.Sonuçta bi taraf sorun çıkarmış olsaydı bu hizmetler olmazdı.İllaki birilerini karalamakmı gerekir seçim kazanmak için.Ayrıca milletimizin bu kadar vurdum duymaz olmaması gerekir.Bir hizmet sonuçlandırıldığında hizmete sokan hükümet veya belediye kadar diğerleride yani önceki yönetimlerinde hakkı vardır.Sırf kendi sempatisi olduğu siyasilerin zamanında açıldı diye diğer hizmet yapanları silip atmak haksızlıktır.Oy verilirken bu karalamalar veya biz yaptık biz bitirdik diyenlerden daha çok "torpil" veya "devleti deniz görme" mantığını güdenleri unutmamak gerekir.
BEKO 12 yıl önce
bakın arkadaşlar mahalle sakinleri olarak 2-3 sene öncesine dayanan bu yol problemini fatih mah.muhtarı zeki bey belkide 150 defa bu sorunu başkanımız volkan bey'e söylemiştir.bu sorun şu an çıkan bir olay değildir,bunu bir defa herkesin bilmesi lazım.başlatılan bu kampanyamız hiçbir siyasi içermemektedir,bunu herkes bilsin arkadaşlar.bizler bu yolun başkanımız volkan bey ile açmak istediğimizi defalarca söyledik ve yine söylüyoruz geliniz sözünüz ve teminatınızı veriniz siz açın ve bizde her zaman alkışlandığınız gibi tekrar alıkışlayalım.bizim tek dertimiz bu,başka bir amacımız yok.hiçbir zaman şunu unutmayalım arkadaşlar,insan yol,su,elektrik vs. gibihizmetlerin siyasi ve başka bir amaç içermez,bunlar çok kutsal görevlerdir.kim başarırsa x,y,z,partisi ayırt etmeden herkesin bu imza kampanyasına katılması ve manevi hizmet vermesi gerektiği düşüncesindeyim,bunu herkesin bilmesi gerekir.
filozof 12 yıl önce
keşke emanet ehline verilebilse sayın esnaf kardeşlerim.. bir düzendir sürüyor..onun bunun adamı, onun bunun menfaati derken belediyenin siyasi kadrosu hazırlanıyor ve bizler de kötünün iyisini aramak zorunda kalıyoruz..ama olan güzel trabzonumuza oluyor..keşke kimlerin ne yapabileceğini bilseydik de onu seçseydik.. selam saygı ve hürmetlerimle..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@