banner572

TBMM Başkanı Kahraman Rize'de

TBMM Başkanı Kahraman, Fetih törenlerine katıldı.

Bölgesel 28.08.2016, 17:32 28.08.2016, 17:40
TBMM Başkanı Kahraman Rize'de
Haber61 Haber Servisi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Rize Belediyesi tarafından organize edilen 8. Çay ve Yaz sporları festivali kapsamında düzenlenen 28 Ağustos Fetih törenlerine katıldı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Rize'nin Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilişinin 555. yılı kutlama etkinliklerine katılmak üzere gelen TBMM Başkanı Kahraman'ı Trabzon Havalimanı'nda karşıladı. Trabzon durağından sonra, etkinliklerine katılmak üzere Rize'ye hareket eden Kahraman'ı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ve Artvin Valisi Muhterem İnce karşıladı. Valiliği ziyaret eden Kahraman, tören mangasını selamladıktan sonra şeref defterini imzaladı."TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ"
Kahraman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 28 Ağustos 1461'in Trabzon'un fetih tarihi olduğunu belirterek, fetih şöleninin bu yıl ilk kez Rize Belediyesince gerçekleştirileceğini bildirdi. Kahraman, "Ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han büyük bir orduyla geldiği Trabzon'u devlet olarak kendisine biatlarını bağışlaması dileğiyle Trabzon İmparatorluğunu fethetti. Trabzon'a bağlı Rize ve Artvin de aynı şekilde Osmanlı toprağı oldu. Dolayısıyla bu iki vilayetimizin kökü, tarihi 28 Ağustos 1461'dir." diye konuştu. Tarih şuurunu ve bilincini canlandırmak maksadıyla böyle bir kutlamayı yapanları, emek verenleri tebrik eden Kahraman, "Kökü olmayanın meyve vermesi mümkün değildir. Kökü olmayan ağacın kurumaması mümkün değildir. Kök tarihtir. Tarihimize sahip çıkacağız inşallah" ifadesini kullandı. Kahraman, Vali Bektaş ile basına kapalı görüşmesinin ardından Rize Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Reşat Kasap ile bir araya geldi. "ASKER ELBİSESİ GİYMİŞ TERÖRİSTLER VARDI"
Belediye başkanlığı makamında İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı ayakta kalınca, oturmasını rica eden Kahraman, "Emniyetimiz sağlam Elhamdülillah. Polisimizden çok memnunuz, dimdik durdu. Askerim de dimdik durdu, asker elbisesi giymiş teröristler vardı, asker değil. Orası peygamber ocağı" ifadelerini kullandı.Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@