Şebinkarahisar'da yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Şebinkarahisar Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği tarafından doğaya yem bırakıldı.

Bölgesel 03.03.2017, 13:33 08.11.2018, 13:22
Şebinkarahisar'da yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Şef Fatih Albayrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, kış koşulları nedeniyle yaban hayvanlarının doğada yiyecek bulmakta zorlandıklarını belirtti.

Albayrak, şeflik olarak ilçenin Kayalı ve Ocaktaşı köylerinin belirli noktalarına 200 kilogram yiyecek bıraktıklarını söyledi. 

Karadeniz ve Anadolu ikliminin birleştiği, mikro klima iklimine sahip Şebinkarahisar'da hayvan popülasyonlarının yoğun olduğunu aktararak,"Bizlerde bu popülasyonları elimine ederek saf kan güzel bir popilasyon çıkaracağız.

Av turizmi açısından çok önemli bir arazi. Çünkü Türkiye'de av turizmi yapılan bölgelerin çoğu kayalık ve yamaç iken bu bölge dünya genelinde eşine az rastlanır  düz arazide zahmetsiz av yapabilecek bir bölge. Dünya genelinde bulabilecekleri en güzel yerlerden biri ve yürüme sahasına mevcut.

Bazı noktalara foto kapanlar koyarak  bunlara da rastlayacağımıza inanıyoruz. Türkiye de bulunan büyük memeli hayvanların yüzde 80'inin  bu sahada görülebilmesi mümkün." dedi. 

Geçen senede bin kekliğin bölgede doğaya salındığını ifade eden Albayrak, avcıları kurallara uymaları yönünde uyardı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@