banner536

banner526

banner533

Rize'de işbirliği çalıştayı

Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu tarafından Rize’de “Rize Sivil Toplum Kuruluşları Yerel İşbirliği Çalıştayı” düzenlendi. 

Bölgesel 25.12.2016, 10:47
Rize'de işbirliği çalıştayı

Rize’de faaliyetlerini sürdüren bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu, il genelindeki sivil toplum kuruluşlarının sorunlarının tespit edilmesi; sorunların çözümünde birlikte hareket edilmesi ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliğini arttırmak amacıyla, Rize’de yerel iş birliği çalıştayı düzenledi.


Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi akademisyenleri ve Rize Dernekler İl Müdürlüğü'nün destekleriyle yapılan çalıştay, Rize Ticaret Borsası binasında yapıldı. Çalıştaya çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve dernek yöneticileri katıldı.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Saklı koordinasyonunda gerçekleşen çalıştayda, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle, Rize’de sivil toplum kuruluşlarının sorunları ve çözüm önerileri, Rize sivil toplum kuruluşlarının ortaklık kültürü, Rize’ye değer katacak yenilikçi fikirler, sivil toplum kuruluşlarının sürekliliği ve projelerde sürdürülebilirlik konuları değerlendirdi. İki oturum olarak düzenlenen çalıştayın ilk oturumunda dört konu başlığı için katılımcılar fikirlerini yazılı olarak sunarken, ikinci oturumda, masada belirlenen konu üzerinde sözel ifadelerle değerlendirmelerde bulunuldu.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platform Koordinatörü Vatan Karakaş, “Rize’de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları olarak pek çok alanda programlar yapıyoruz. Bu etkinlikleri icra ederken çeşitli konularda sorunlar yaşamaktayız. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar diyerek bu çalıştayı düzenlemenin bir ihtiyaç olduğu kanaatine vardık. Platformumuz olarak çalıştay düzenleme kararı aldık. Rize’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak fikirlerimizi sorunlarımızı aynı masa etrafında konuşabilmek ve ortak akıl oluşturabilmek için burada toplandık. Bu yoğun katılımı görmekten oldukça mutlu olduğumu ifade eder hepinize teşekkür ederim’’ dedi.

Rize merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren 55 sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle gerçekleşen çalıştay sonunda dilek ve temenniler alınarak, katılım belgeleri takdim edildi. Çalıştay sonuçlarının Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu tarafından 5 Ocak tarihinde İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde düzenlenecek sahne programında sunulacağı belirtildi.


 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@