Rize'de Atatürk heykeli kaldırıldı!

Rize'de tepki çeken karar. Atatürk heykeli kaldırılarak yerine 15 Temmuz Anıtı yapılacak

Rize'de Atatürk heykeli kaldırıldı!
banner432

RİZE'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda yenileme projesi kapsamında Atatürk anıtının kaldırılarak valilik önündeki tören alanına taşınması için bu sabah çalışma başlatıldı. Alana gelen Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ömer Toprak, "Bugün Rize için kara bir gündür" diyerek anıtın  kaldırılmasına tepki gösterdi.

Rize Belediyesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nın yenilenme projesi için başlatılan çalışma kapsamında Atatürk heykelinin valilik önündeki tören alanına taşınması için ekipler bu sabah işe koyuldu. Dev bir vinçle bağlanarak güvenliği sağlanan heykelin beton zemininin sökülmesi için çalışma başlatıldı. Çevrede toplanan vatandaşlarda çalışmayı izledi, cep telefonları ile kayda aldı. 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Ömer Toprak ile CHP İl Yönetim Kurulu üyesi Saltuk Deniz, heykelin kaldırılmasına tepki göstererek görevlilerle tartıştı. Gerginliğin artması sonrasında polis ekipleri, Toprak ve Deniz'i inşaat sahasından uzaklaştırdı. Polis ve zabıtaların aldığı güvenlik önlemi ile heykelin kaldırılma çalışması sürdürüldü.


"RİZE İÇİN KARA BİR GÜN YAŞANIYOR"

Alanda açıklama yapan ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, "Bugün Rize için kara bir gündür" dedi ve şunları söyledi:

"Atatürk'ü, Cumhuriyet'i hedef alan bir çalışma eyleme dönüştürüldü. Rize'nin hafızasından Atatürk'ü silmeye çalışıyorlar. Biz Rizeliler olarak bu çalışmadan rahatsızız. Atatürk'ü kaldırarak yerine çay bardağı koymak istediler. Tepkiler üzerine bundan vazgeçtiler. Şimdi 15 Temmuz anıtı yapacaklar. Atatürk'ü silmek istiyorlar. Bu çalışma trafiği rahatlatma değil Cumhuriyet'e meydan okuma çalışmasıdır. Bu projeden derhal vazgeçilmelidir. Vazgeçilmezse Atatürk anıtını en kısa sürede tekrar yerine taşıyacağız. Bu projeyi hayata geçirenler gidecek Atatürk bu meydanda kalacak. "

Valilik önündeki tören alanına taşınacak Atatürk heykelinin yerine 15 Temmuz Şehitler Anıtı konulacak.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
TARKAN
TARKAN - 3 yıl Önce

YAPACAKSAN BAŞKA BİR YERE YENİ YAP, ATATÜRK'Ü NEDEN KALDIRIYORSUN ????

hakan albayrak
hakan albayrak - 3 yıl Önce

Yobazlığın bağnazlığın ve Cumhuriyetin düşmanlığının Başkenti RİZE.

doğan yıldız
doğan yıldız - 3 yıl Önce

yazıklar olsun size.

Adem ayyıldız
Adem ayyıldız - 3 yıl Önce

Hayatı boyunca bu din tacirle ugrassn adamın heykelini kaldirip yaptıgınız mallıgı tescilleyecek anıtı koyun aferın

OFLU
OFLU - 3 yıl Önce

BU BAŞKAN DAHA ONCEDE ATATÜRK HEYKELINI KALDIRMAYI DENEDI HEYKEL YERINI CAY BARDAGI KOYACAKTI BIRAZ SIKINTI OLDU ŞİMDİ DE 15 TEMMUZ U BAHANE EDIP EMELINE ULAŞTI YAŞA PROF BAŞKAN YAKIŞANI YAPTIN.UNUTMA BU YANINA KALMAZ.

osman yavuzyilmaz
osman yavuzyilmaz - 3 yıl Önce

alni secdeye eriyor,ayni menzile yürüyoruz, cemaat tarikat yuvalarini hos görten cübbelileri mollalari kiymete bindiren mezhep kardesimiz diye köktendinci örgütlerin sirtini sivazlayan zihniyetin eseridir bu yaziklar olsun.

selim soylu
selim soylu - 3 yıl Önce

Bırakın vatanı kurtarmayı kantinde askerlik yapan çok sevdikleri kişinin heykelini yaparlar yakında

CENGIZ CAVUS
CENGIZ CAVUS - 3 yıl Önce

Rizeyi gemi ile bombalamismiydi kamal?

murat yılmaz
murat yılmaz @CENGIZ CAVUS - 3 yıl Önce

Hamidiye zırhlısı havaya ateş açtı insanların üzerine değil.Ayrıca aklın sıra kamal diyerek dalga geçtiğini sanıyorsun ama kamal Türkçe'de kale demektir cahil herif!!!

kamal diyen mala cevap
kamal diyen mala cevap @CENGIZ CAVUS - 3 yıl Önce

püsküllü maymun tarihini bırak insanların tarihini oku, vatan haini...


banner472

banner441