Ordu'ya model uçak kursu

THK Saymanı ve Model Uçak Rehber Öğretmeni Hamza Alp tarafından verilen kursa, Yoğunoluk Yatılı Bölge Okulu'nda görevli 25 öğretmen katılıyor. Üç gün sürecek olan kursta kursiyerler, toplam 18 saat kurs sonunda yaptıkları model uçaklarla uçuş gösterisi ya

Bölgesel 18.10.2008, 22:12
Ordu'ya model uçak kursu
THK Saymanı ve Model Uçak Rehber Öğretmeni Hamza Alp tarafından verilen kursa, Yoğunoluk Yatılı Bölge Okulu'nda görevli 25 öğretmen katılıyor. Üç gün sürecek olan kursta kursiyerler, toplam 18 saat kurs sonunda yaptıkları model uçaklarla uçuş gösterisi yapacaklar.

"Bizler için değişik bir ortam ve atmosfer oldu" diyen Okul Müdürü Mustafa Bulat, "Burada yaptığımız model uçaklarla hem el becerimizi geliştirdik hem de derslerin dışında farklı aktivite yapma imkanı bulduk.

Türk Hava Kurumu, yapmış olduğu bu aktivite ile bizlere sadece fitre-zekat ve kurban derisi toplayan bir kurum olmadığını, gençlere havacılığı sevdirmek için de çalışmalar yaptığını gösterdi" dedi.

Model Uçak Rehber Öğretmeni Hamza Alp ise THK Ünye Şubesi olarak sezonun ilk kursunu Yoğunoluk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda açtıklarını kaydetti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@