Okutan, TS kombinesi hediye etti

Trabzon Valisi Nuri Okutan, 20 Kasım 2007 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarında başlatılan ''okuma saati'' uygulaması kapsamında en çok kitap okuyan kamu personeli arasından kura ile seçilen 10 kişiye, Trabzonspor kombine bileti hediye etti. Vali Okutan,

Bölgesel 18.12.2008, 16:41
Okutan, TS kombinesi hediye etti

Trabzon Valisi Nuri Okutan, 20 Kasım 2007 tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarında başlatılan ''okuma saati'' uygulaması kapsamında en çok kitap okuyan kamu personeli arasından kura ile seçilen 10 kişiye, Trabzonspor kombine bileti hediye etti.

Vali Okutan, törende yaptığı konuşmada, Türk tarihine bakıldığında bütün liderlerin okuyan ve okuduğunu uygulayan kişiler olduğunu belirtti.
Atatürk'ün savaş meydanlarında dahi kitap okuduğunun bilindiğine dikkati çeken Vali Okutan, ''Yalnız okumakla kalmadığını, okuduğunu uygulayan kişiliğe sahip bir lider olduğunu biliyoruz. Toplumun bütün katmanlarının özellikle de vatandaşa hizmet veren kamu görevlilerinin daha çok okuması gerekiyor'' dedi.

Kamu görevlilerinin vatandaşa hizmet ederken kitap okumaya vakit bulamadıklarını, kitap okuma uygulaması ile kamu personeline kitap okuma fırsatı sunduklarını dile getiren Vali Okutan, şunları kaydetti:
''Uygulamayla ilgili genel görüşler iyi yönde. Başlarda biraz sıkıntı çektik, ama memurlarımız şimdi memnun ya da sadece memnun olanlar konuşuyor. Kitap okuma faaliyeti zorunluluk değil, hizmet içi eğitim olarak algılanmalı. Kimse bunu zorunlu olarak yapmamalı. Bilgiye ulaşmak için kitap okumaya mecburuz. Trabzon kültür ve sanat şehri. Biz bu özelliğini daha da ortaya çıkartmak ve toplumun bütün katmanlarını bu işin içine çekmek için uğraşıyoruz.''

Vali Okutan, konuşmasının ardından haziran-temmuz ve ağustos-eylül aylarında en çok kitap okuyan 123 kamu personeli arasından kura ile 10 kişiye Trabzonspor kombine bileti hediye etti. Okutan, kombine biletinin altından daha da değerli olduğunu söyledi.

En çok kitap okuyanlardan kura ile isimleri belirlenen Ahmet Yeşilçiçek, Öğdem Karaosmanoğlu, Naile Saraç, Murat Keskinkaya, Hilmi Özgür, Sevim Etkesen, Ahmet Polat, Özcan Bilen, Yetkin Kurt ve Ahmet Limon'u tebrik eden Vali Okutan, kombine kartları teslim etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@