kebir reklamı

Meteorolojiden SEL uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, ülkenin tümünde yağış beklendiği açıklandı. Meteoroloji ani yağışlardan dolayı oluşabilecek sel konusunda da vatandaşları ve yetkilileri önlem almaları konusunda uyarılarda bulundu. M

Meteorolojiden SEL uyarısı

banner197

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden yapılan açıklamada, ülkenin tümünde yağış beklendiği açıklandı. Meteoroloji ani yağışlardan dolayı oluşabilecek sel konusunda da vatandaşları ve yetkilileri önlem almaları konusunda uyarılarda bulundu. Meteorolojiden yapılan açıklamada; yurt genelinde görülecek yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Zonguldak, Düzce ve Bartın çevreleri ile Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz ve gece saatlerinden sonra Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi.

METEOROLOJİ'DEN KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Meteoroloji, ülke genelinde etkili olacak yağışın yanında rüzgâr konusunda da uyarılarda bulundu. Özellikle Marmara Bölgesi'nde etkili olması beklenen rüzgârın oluşturacağı olumsuz şartlara karşı vatandaşları ve yetkilileri uyardı. Yetkililer, rüzgârın İstanbul Boğazı başta olmak üzere, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60–90 km/saat) şeklinde esmesinin beklendiğini açıkladı.

Bölgelere göre başlıca şehirlerin hava durumu şöyle:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu. Doğusu ile Tekirdağ ve Balıkesir çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde doğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr, İstanbul Boğazı başta olmak üzere kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60–90 km/saat) şeklinde esecek.

Balıkesir: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60–90 km/saat) şeklinde esecek. Sıcaklık 10 derece.

Bursa: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60–90 km/saat) şeklinde esecek. Sıcaklık 11 derece.

Edirne: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kısa süreli fırtına (50–65 km/saat) şeklinde esecek. Sıcaklık 12 derece.

İstanbul: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgâr, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli fırtına (60–90 km/saat) şeklinde esecek. Sıcaklık 13 derece olacak.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, İç Ege sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Afyonkarahisar: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı. Sıcaklık 11 derece

Denizli: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı. Sıcaklık 16 derece.

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu. Sıcaklık 16 derece.

Uşak: Çok bulutlu, öğle saatlerine kadar sağanak yağışlı, sıcaklık 11 derece.

AKDENİZ: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Adana: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 26 derece.

Antalya: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık 20 derece.

Mersin: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık 26 derece

Osmaniye: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı 21 derece.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların doğusunda kuvvetli olası bekleniyor

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı ve hafif sağanak yağışlı. Sıcaklık 12 derece.

Eskişehir: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu. Sıcaklık 9 derece.

Kayseri: Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 14 derece.

Niğde: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 12 derece.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların, bugün (Cuma) sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bolu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Bolu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 10 derece.

Karabük: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Sıcaklık 13 derece.

Kastamonu: Çok bulutlu, sağanak yağışlı, gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sıcaklık 10 derece.

Zonguldak: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Cuma) sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 12 derece.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Orta Karadeniz ile gece saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Çorum: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 13 derece.

Samsun: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 13 derece.

Tokat: Çok bulutlu, sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 13 derece.

Trabzon: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Sıcaklık 16 derece.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Batısı ile öğle saatlerinden sonra kuzeyi, akşam saatlerinden sonra bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı. Sıcaklık 13 derece.

Malatya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı. Sıcaklık 20 derece.

Tunceli: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 20 derece.

Van: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı. Sıcaklık 18 derece.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Kilis, Adıyaman çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Batman: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 26 derece.

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor. Sıcaklık 24 derece.

Gaziantep: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Sıcaklık 21 derece.

Şanlıurfa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık 25 derece.

DENİZLERDE HAVA

Marmara'da kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz ile Ege'de sabah saatlerinde fırtına, Doğu Karadeniz, Batı Akdeniz ve Güney Ege'de fırtınamsı rüzgâr bekleniyor

KARADENİZ: Sağanak yağışlı, Rüzgâr, Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ile 6, sabah saatlerinde 6 ile 8, Doğu Karadeniz, kuzeydoğu akşam kuzeybatıdan 4 ile 6, gece doğusu güneybatıdan 5 ile 7 kuvvetinde. Dalga: 1,5 ile 2,5 metre Doğu Karadeniz'de gece, Batı Karadeniz'de sabah saatlerinde 2 ile 3 metre. Görüş mesafesi ise İyi, yağış anında orta.

MARMARA: Sağanak yağışlı, doğusu öğle saatlerine kadar kuvvetli. Rüzgâr, Kuzeydoğudan 4 ile 6 sabah saatlerinde 7 ile 9 öğle saatlerinde 5 ile 7 kuvvetinde. Dalga boyu: 1,5 ile 2,5 metre sabah ve öğle saatlerinde 3 il 3,5 metre. Görüş mesafesi: İyi, yağış anında orta.

EGE: Parçalı bulutlu. Rüzgar, Kuzey Ege'de kuzeydoğudan 4 ile 6 sabah saatlerinde 6 ile 8, öğle saatlerinde 5 ile 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ile 7, sabah saatlerinde açıkları 6 ile 8 kuvvetinde. Dalga boyu, 1,5 ile 2,5 metre. Kuzeyi ve açıklarında 3 ile 4 metre. Görüş mesafesi, iyi.

AKDENİZ: Sağanak yağışlı. Rüzgar, batı ve güneybatıdan 4 ile 6, akşam saatlerinde batısı kuzeybatıdan 5 ile 7 kuvvetinde. Dalga boyu: 1,5 ile 2,5 metre, akşam saatlerinden batısı 3 metre. Görüş mesafesi, iyi, yağış anında orta.

Van GÖLÜ: Parçalı bulutlu. Rüzgâr, Batı ve güneybatıban 2 ile 4 batısı 5 kuvvetinde, Dalga boyu 0,25 ile 0,50 metre arasında. Görüş mesafesi ise iyi olacak.

Haberlerinizi Whatsapp İhbar Hattına Gönderin Yayınlayalım
0532 456 71 41

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.