Küçük Ali bürokrasi kurbanı!

2. SINIF ÖĞRENCİSİYDİHamzalı Köyü İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Ali Gürsel, 5 yıldan beri yurt dışından ithal edilen kalp ilacı kullanıyordu. 2 yıldır annesinin kucağında okula gidip-gelen, KTÜ Farabi Hastanesi'nde de tedavisini sürdüren talihsiz ço

Bölgesel 03.12.2008, 12:09
Küçük Ali bürokrasi kurbanı!

2. SINIF ÖĞRENCİSİYDİ

Hamzalı Köyü İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Ali Gürsel, 5 yıldan beri yurt dışından ithal edilen kalp ilacı kullanıyordu. 2 yıldır annesinin kucağında okula gidip-gelen, KTÜ Farabi Hastanesi'nde de tedavisini sürdüren talihsiz çocuğun bu kez yurt dışından ilacı gelmedi.

 

BÜROKRATİK GÜÇLÜK

Acılı baba Köksal Gürsel, oğlunun ilaçlarının temini için Sağlık Bakanlığı'ndan onay alınması gerektiğini belirterek, “Ancak KTÜ'den son gönderilen rapor incelenmeden geri gönderildi. Böylece ilacı temin edemedik. Oğlum bürokratik güçlükler yüzünden öldü” dedi.

 

ALİ GÖZYAŞLARIYLA: Vakfıkebir'in Hamzalı Köyü'ndeki evinde kalbi duran Ali Gürsel'ın ölümü başta ailesi, arkadaşları ve öğretmenlerini derin üzüntüye boğdu. Yakınları tabutu başında gözyaşı döktü.

 

İlgili haberimiz:

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
trabzonof 13 yıl önce
Üst düzeydeki veya zengin birinin çocuğu olsaydı böylemi olurdu.Sorsalar,soyval ve hukukk devletiyiz derler,bunun sosyallığı garibana ne zaman yansıyacak.Ankarada bizi yönetenler hiç bir zaman garibanı düşünmeyeceklermi?
SON KALE 13 yıl önce
ALLAH cennetine dahil eder inşallah.Yarab büyüklerin günahından küçüklerle bizleri imtihan etme.Ayrıca soyad GÜRDAL değil GÜRSEL olacaktı.GÜRSEL AİLESİNEDE SABIR DİLİYORUM.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@