banner491

KTÜ'de neler oluyor? Fişleme...

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okuyan Öğrenci Koleklifleri üyesi Fidel Çakmak hakkında Trabzon’da afişler asıldı.Üzerinde Çakmak’ın resmi de bulunan afişlerde, “Hakkında devlete karşı işlenmiş 50’nin üzerinde suç dosyası bulunan Fidel Çakmak neden hala

KTÜ'de neler oluyor?  Fişleme...
banner492
banner432

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okuyan Öğrenci Koleklifleri üyesi Fidel Çakmak hakkında Trabzon’da afişler asıldı.

Üzerinde Çakmak’ın resmi de bulunan afişlerde, “Hakkında devlete karşı işlenmiş 50’nin üzerinde suç dosyası bulunan Fidel Çakmak neden hala KTÜ öğrencisi? Üniversitede terörist istemiyoruz” yazıldı.

Trabzon’da, üniversite kampüsünde ve üniversitelilerin yoğun olarak yaşadıkları Konaklar ve Kalkınma mahallelerine asılmış afişler görenleri şok etti.

Öğrenci Kolektifleri’nden Fidel Çakmak’ı hedef gösteren afişin altında, “KTÜ Öğrencileri Dayanışma Platformu” imzası bulunuyor. Aynı afişin ayrıca kendilerini ülkücü olarak tanıtan bazıkişiler tarafından da sosyal medyada paylaşıldığı ifade ediliyor.

Afişten ötürü rektörlüğe başvuran Fidel Çakmak, bu girişimlerinden herhangi bir sonuç elde edemediği öğrenildi. Yine KTÜ’de, kanserden ölen arkadaşları için kampanya yürüten Öğrenci Kolektifleri üyeleri, karşıt görüşte oldukları öne sürülen grupla tartışma yaşamıştı

fidel.jpg


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Trabzon bile artık kendi öz değerlerini kaybetmeye başladı cok yazık..

feyyaz bozok
feyyaz bozok - 6 yıl Önce

KTÜ de kanserden kaybettikleri arkadaşları için kütüphane kurmak isteyen bunun için de üniversite içerisinde stand açıp yardım toplayan öğrencilere Öğrenci Derneğinde ve Öğrenci Konseyinde yuvalanan faşist çeteler saldırdı. Asıl bu şahısların öğrencilikle üniversiteyle bir alakası yok. Nerde haklı bir eylem yapılsa onu bozmak için harekete geçerler. Şimdi de bu arkadaş ın afişlerini yapmışlar. Onu da Kolektifi de bilen bilir. Asıl saldırgan bu çetelerdir.

banner441

banner472