KTܒde ilginç eylem

KTÜ öğrenci kolektifi Kadın Atölyesi, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları bazı projelerin rektörlük tarafından engellendiği iddiasıyla rektörlük önünde oturma eylemi yaptılar. Öğrencilerden bir tanesi ise protesto amaçlı yanında getirdiği şiş

Bölgesel 25.02.2009, 16:22
KTܒde ilginç eylem

KTÜ öğrenci kolektifi Kadın Atölyesi, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla hazırladıkları bazı projelerin rektörlük tarafından engellendiği iddiasıyla rektörlük önünde oturma eylemi yaptılar. Öğrencilerden bir tanesi ise protesto amaçlı yanında getirdiği şiş ve yün iple elişi yaptı.KTÜ'de bugün ilginç bir eylem vardı.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla KTÜ Öğrenci Kolektifi Kadın Atölyesi, içinde konser, panel, tiyatronun olduğu bir takım etkinliklerin rektörlük tarafından engellendiği iddiasıyla bir eylem düzenledi.
Havanın soğuk ve yağmurlu olmasına aldırmayan 7 öğrenci Rektörlük Binası önünde oturma eylemi yaptılar. Öğrencilerden bir tanesi de yanında getirdiği yün ve iple eylem boyunca elişi yaparak rektörlüğün tutumunu protesto etti, "Yapacak başka şey kalmadı ben de elişi örüyorum" dedi.

Kolektif adına açıklama yapan bir öğrenci, üniversite salonlarını kullanmak için salonların programına uyması açısından önceden yer almaları gerektiğini ifade etti. 4 hafta önce konuyu görüşmek için Rektör İbrahim Özen'den talepte bulunduklarını ancak konuya dair verdikleri dilekçelerinde değerlendirilmeye alınmadığını ifade etti.

Öğrenciler taleplerinin değerlendirilmemesi halinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne kadar hergün rektörlük önünde bir kaç saat oturacaklarını ifade ettiler.

Yorumlar (2)
rakrak_burak 12 yıl önce
ktü deki eylemler şuanda çok etkisiz gibi de gözüksede gün gittikçe artıyor.. ve hepside öğrenci kollektifinin eylemleri.. sokaklara duvarlara ktü öğrenci kollektifli yazılar yazılıyor.. bu olaylar inşallah artmaz... bugün pek sorun olmasada ilerde sorun olacağa benziyor...
cafer aliskin 12 yıl önce
valla kadınlar haklı hergün bişiler oluyo memlekette herkes bişiler sölüyo kadınlar hep geride hep tarlada hep çayda fındıkta hayatı üretiyolar ama hep gerideler sonuna kadar destekçileriyiminşallah dedikleri gibi 8 mart kadınlar gününe kadar devam ederler yazı işine gelice ha temel fadimeyi sevdiğini yazmış ha öğrenci kollektifleri yazmış farkeden ne ki:D bu kadar mı duyarlı olduk sende bigün sevgilinin adını yazarsın duvara sanadamı kızalım o zaman aşk buuuuu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@