Kendi çöpü ele verdi

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Pilavdağı Mahallesi'ndeki bazı vatandaşların ormanlık alana çöp döküldüğü yönünde ihbarda bulunduğu belirtildi. Belediye ekiplerinin ihbar yerine gönderildiği bildirilen açıklamada, alana bırakılan çöpler arasında bu

Bölgesel 09.11.2008, 09:51
Kendi çöpü ele verdi

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Pilavdağı Mahallesi'ndeki bazı vatandaşların ormanlık alana çöp döküldüğü yönünde ihbarda bulunduğu belirtildi.

Belediye ekiplerinin ihbar yerine gönderildiği bildirilen açıklamada, alana bırakılan çöpler arasında bulunan evraktan yola çıkılarak yapılan incelemede çöpü döken kişinin bulunduğu ifade edildi.

Söz konusu kişiye Kabahatler Kanununa göre çevre kirliliğine neden olduğu için cezai işlem uygulandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
''Belediye ekipleri çöpleri düzenli olarak toplamaktadır, vatandaşlarımızın bizimle irtibata geçmeleri halinde hafriyatlarını nerelere bırakabileceklerini bildiriyoruz. Şehrimizin temiz tutulması yönünde vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını ve zamansız çöp bırakma işleminden kaçınmalarını istiyoruz.''Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@