Karadeniz'de Adil Öksüz avı

Karadenizliler FETÖ'cü Adil Öksüz'ün peşine düştü.

Bölgesel 31.10.2016, 13:53 31.10.2016, 14:43
Karadeniz'de Adil Öksüz avı

FETÖ'nün kripto isimlerinden Adil Öksüz'ün Gürcistan'da olduğu bilgisi ve İçişleri Bakanlığı'nın Adil Öksüz için belirlediği ödül miktarı Karadenizlileri harekete geçirdi. 

15 Temmuz darbe gecesi Ankara'da Akıncı Üssü'nde yakalanıp çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Adil Öksüz'ün Gürcistan'a kaçtığı iddia ediliyordu. 

Cemaatin Hava Kuvvetleri imamı olarak belirtilen ve İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde kırmızı sıraya koyduğu Adil Öksüz'ün başına 4 milyon lira ödül konulmuştu.

Rize'den bir grup gencin de Adil Öksüz'ü yakalamak için bölgeye gittiği belirtiliyor.

Zekeriya Öz, Celal Kara ve Adil Öksüz’ün Gürcistan’a kaçtığı ve Tiflis’te tutuklu olduğu iddialarını değerlendiren Acara Özerk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Zurap Pataradze, “FETÖ’cülerin huzurumuzu kaçırmasına izin vermeyiz” dedi. 

Ergenekon kumpas davasının savcısı Zekeriya Öz ile 17-25 Aralık soruşturmasını yürüten savcı Celal Kara'nın, 15 Temmuz darbe girişiminden önce Sarp Sınır Kapısı'ndan geçerek Gürcistan'ın Acara Özerk Bölgesi'ne giriş yaptığı kamera kayıtlarıyla tespit edildi. Darbe gecesinde Akıncı Hava Üssü'nde bulunduğu saptanan FETÖ'nün Genelkurmay İmamı Adil Öksüz'ün de Gürcistan'da olduğu iddia edildi. Acaristan Özerk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Zurap Pataradze, “Bu kişilerin burada oldukları Türk basınında yer alıyor ama benim burada olduklarından haberim yok” dedi.

Zurap Pataradze, şunları söyledi: “ Türkiye ile Gürcistan arasında vize yok. Vatandaşlarımız nüfus cüzdanlarını gösterip giriş-çıkış yapabiliyor. Nasıl, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne nüfus cüzdanını gösterip gidiliyorsa, ülkemiz için de bunlar geçerli. O yüzden sınır kapılarımız çok hareketli. Bu ticareti de artırdı. Sınır kapılarında geçişler bizim tarafımızdan daha kolay. Türkiye tarafında denetimler ve bilgisayar sistemindeki arızalar nedeniyle geçişler uzuyor.”

TÜRKİYE'DEN OLAĞANÜSTÜ TALEP OLMADI

FETÖ'cü kaçakların ülkesinde görüldüğü yolundaki haberlerle ilgili olarak, “O kaçakların burada olduğundan benim haberim yok. Burada yakalandığı, Tiflis'e götürüldüğünü de bilmiyorum” diyen Devlet Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz darbe girişiminden sonra da Türkiye'nin bizden olağanüstü hiçbir talebi olmadı. Acara küçük bir cumhuriyet. Toplam nüfusumuz 400 bin civarında. Burası huzurlu bir yer. Bunun bozulmasına da fırsat vermeyiz. Küçük bir yerde meydana gelen olaydan hemen herkesin haberi olur.”

Sözcü 
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
osman yavuzyilmaz 5 yıl önce
asrin savcisi zekeriya öze zihrli arac vermislerdi sonra elini kolunu salliyarak kacti,bunada bir kiyak yapmislardir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@