kebir reklamı

Haber61.net ajandası

Cezaevine İkinci X-RayTrabzon Cezaevine zaman, zaman giden bir okurumuz aradı. Konuşmasında gazetemizi yayıncılığından dolayı tebrik etti.Arkasından ise, ‘Cezaevine girişlerde tek X-RAY cihazı var. Erkekler ve bayanlar oradan geçiyor ve bayanlar zor durum

Haber61.net ajandası

banner197

Cezaevine İkinci X-Ray

Trabzon Cezaevine zaman, zaman giden bir okurumuz aradı. Konuşmasında gazetemizi yayıncılığından dolayı tebrik etti.

Arkasından ise, ‘Cezaevine girişlerde tek X-RAY cihazı var. Erkekler ve bayanlar oradan geçiyor ve bayanlar zor durumda kalmıyorlar. İkinci bir X-RAY cihazı hem bayanlar hem de bayan personeller için şart’ dedi. İlgililer buna duyarsız kalmayacaktır.

Kadakal’a Kardeş Nasihati

[PAGE]

 Trabzon Merkez İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Yardımcıları Hüseyin Öztürk ve Hasan…ile birlikte Kemal Kadakal’ın sahildeki tesislerine geçtik. Orada sohbet ettik. Haber Koordinatörümüz Hakan Şener ile Hamza Mısır’ın da katıldığı yemeğe daha sonra Kemal Kadakal’da iştirak etti. Kadakal Altunbaş’a sarıldı hoşgeldin dedi, sonra da Altunbaş, ‘Abi bizi üzme, git ameliyata ol’ dedi. Türk halkı olarak genelde Ameliyatlardan kaçarız. Kadakal da ‘Tamam sorun yok’ dedi. Altunbaş ısrar ettiğine göre önemlidir.

Of’a yeni hakim ve savcı

[PAGE]

Hakimler Savcılar 13. dönem Kararnamesi ile Savcı Serkan Temizkan ve Hakim Feyza Temizkan Of ilçesine atandılar. İlçemizin Başsavcısı Osman Durmuş’un Gümüşhane’ye atanması ile Of ilçesine Cumhuriyet Savcısı olarak atanan Serkan Temizkan, 1986 Yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini aynı yerde tamamlayan Temizkan, Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun oldu. Hakim Feyza Temizkan ile evli olan Savcı Temizkan İngilizce biliyor. Yaz Dönemi Eş Durumu Kararnamesi ile Of’a atanan Hakim Feyza Temizkan, 1987 Yılında Yozgat’ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini aynı yerde tamamladı.  Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2009 yılında mezun olan Hakim Temizkan, İngilizce biliyor.

‘Kamuda Kadrolu İşçi İhtiyacı Var’

[PAGE]

Hak-İş İl Temsilcisi, Hizmet-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı İhsan Bülbül, Kamuya işçi alımı konusunda açıklama yaptı.  Kamuda kadrolu işçi ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç alanında uzmanlaşmış taşeron işçilerle doldurulmalıdır. Çünkü belediyelerin her biriminde taşeron işçiler çalışmakta ve görevlerini de başarı ile ifa etmektedirler. Hastanelerde  ve diğer şirketlerde  de durum aynıdır. Bir çok vasıflı iş, şirket çalışanları, taşeron eliyle yürütülmekte ve çalışanlar asgari ücrete mahkum edilmektedir. Eşit işe eşit ücret anlayışı göz önüne alındığında, kadrolu işçilerle taşeron işçiler arasındaki maaş farkı iki-üç kat aralığında seyretmektedir. Aynı işi yapan ve aynı riski taşıyan işçiler arasındaki emek sömürüsüne son verilerek, Kamuya işçi alınacaksa, değerlendirmenin öncelikle bu işi, halen yürütmekte ve işin ehli olan, bu işçilerden  yana olmasını talep ediyoruz. Şu an 4-B li çalışanların kadroya alınması olumlu ve sevindiricidir. Aynı sevinci biz Trabel A.Ş. ve  diğer şirket  çalışanlarında da yaşamak istiyoruz. Trabzon büyük şehir oldu şehrimizin imkanları arttı bu imkanlar göz önünde bulundurularak yeni kadrolar talep edilmeli ve yeni  istihdam alanları açılarak işsiz gençlerimize iş imkanları sunulmalıdır.

Mustafa Sarıgül Geliyor

[PAGE]

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Cumartesi günü Trabzon’a gelecek. Türkiye Değişim Hareketi Karadeniz sorumlusu Murat Aslan Sarıgül’ün Cumartesi günü saat 8.00’de Trabzon’da olacağını, ardından aynı gün Sisdağı’nda düzenlenecek olan şenliğe katılacağını söyledi. Sarılgül, Pazartesi günü Bayburt’a geçecek.

İddialarını İspatlamalıdır

[PAGE]

Tonya Çevre Platformu dönem sözcüsü Bekir Uzunoğlu, Memur-Sen Trabzon Şube Başkanı Mehmet Kara’nın Tonya’da kurulması planlanan çimento fabrikası ve taş ocaklarına karşı çıkanların Almanlar tarafından desteklendi şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi. Tonya Çevre Platformu dönem sözcüsü Bekir Uzunoğlu, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Desteksiz iftiralara bir yenisi daha eklendi.

Dün, HES’lere karşı verdiğimiz mücadelede bizi doğalgaz şirketlerinden nemalanmakla suçlayan anlayış, şimdi de Almanların arkamızda olduğunu söyleme yalanını ortaya atıyor. Hukuk mücadelemiz, nasıl HES’e engel olmuşsa, felaket projesi olan çimento fabrikası ve taş ocaklarını da dize getirecektir. ‘Almanların Tonya’da parmağı var’ diyenleri ispata çağırıyoruz. İspatlayamazlarsa müfteridirler, yalancıdırlar.” Uzunoğlu şöyle devam etti: “Memur-Sen’in Trabzon İl Başkanına sesleniyorum.

Bu sözlerin kuru ve kocaman bir yalan olduğunu herkes biliyor. Asıl önemli olan dört bin yıllık bir şehirde sendika başkanlığına böyle bir kişinin gelmesidir. Memurlarımızın haklarını aramak için seçtiği il başkanı üstüne vazife olmayan bir konuda böyle bir yalanla bir ilçenin halkını ne amaçla karalıyor? Yalan bir beyanla neyi amaçlamış olabilir? Komplo teorileri üretmek bulunduğu makamla ne kadar bağdaşır? Konunun cahili olduğu savunduğu görüşlerle ortaya çıkıyor. Yaklaşık bir yıldır yasal eylemlerle hukuk mücadelesi yürüten Tonya ve Çayırbağı halkı, kendilerine atılan iftiralara sadece gülüp geçer. Bu halkın temiz duygularını yalanlarla kirletemezsiniz. Halkımızın onurlu mücadelesi kararlılıkla sürecektir. Bir kez daha tekrar ediyorum: Siz vazgeçmedikçe, biz direnişimizden vazgeçmeyeceğiz.” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.