banner526

banner533

banner513

Güney Çevre Yolu Projesi

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı yıllardır yapılması düşünülen ancak bir türlü başlanılamayan Güney Çevre Yolu Projesi'nin kamulaştırma problemi yaşanmaması halinde üç ay içerisinde tamamlanacağını müjdeledi. Mahalle ziyaretlerini sürdüren Rize Belediy

Bölgesel 20.02.2009, 14:54
Güney Çevre Yolu Projesi

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı yıllardır yapılması düşünülen ancak bir türlü başlanılamayan Güney Çevre Yolu Projesi'nin kamulaştırma problemi yaşanmaması halinde üç ay içerisinde tamamlanacağını müjdeledi. Mahalle ziyaretlerini sürdüren Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı geçtiğimiz gece Kavaklı mahallesine uğrayarak mahalle sakinleri ile görüştü.

 Mahallelilerin görüş ve önerilerini dinleyen Bakırcı, Rize'nin doğusu ile batısını birbirine bağlayarak olan Güney Çevre Yolu Projesi'nin üç ay içerisinde başlayabileceğini söyledi.

 Bakırcı yaptığı açıklamada, “Yıllardır özlemi duyulan bu proje karayolları ağına aldırılarak ihalesi yapıldı. Yaklaşık 8.5 kilometre uzunluğunda olacak bu yol 'Kavaklı, Pehlivantaşı Bıldırcır, Atmeydanı, Kaplıca, Tophane ve Çamlıbel mahalleleri'nden geçerek Çamlıbel mahallesinde Dağdibi Yolu ile birleşerek İslampaşa mahallesine kadar uzanacak. Bu yol ile şehrimizin doğusu ile batısı birleşecek. Şehirleşme güneye doğru gelişecektir. Eğer kamulaştırmada problem yaşanmazsa çalışmalar üç ay içerisinde başlayacaktır. Çalışmaların erken başlaması için Rizeli vatandaşlarımızdan kamulaştırma işlemlerinde yardımcı olmalarını istiyoruz” dedi.

Yorumlar (4)
MEHMET KÜÇÜK 12 yıl önce
Rize güney cevre projesini uygulamakla büyük hizmet yapmış olur.Karadeniz bölgesinde diğer şehirlerede uygulanmalı.Trabzon büyümesi için güney cevre yolunun acil olarak yapılması gereklidir.Yapılacak güney cevre yolu üzerine trabzonspora saha yapılmalı.Ayrıca trabzon acilen BÜYÜKŞEHİR yapılmalı. trabzona ve trabzonspora başarılar dilerim.
karsiyanlal 12 yıl önce
güneyden önce erdoğdu yolu yapılmalı ; trabzon burdan nefes alır sonra güneyemi güney doğuyamı yapılır bakılır ; gerçi başlanıyormuş yola; bıktık ya ordan ip gibi dizlmekten
SUNGURASLAN 12 yıl önce
her seçim zamanı böyle bol keseden vaatler verilir. inanan inanır.

"karsiyanlal" arkadaşım haberde rizeden bahsediyor trabzondan değil. trabzonu kimsenin salladığı yok. göya stad yapılacaktı en son bize.

güney çevre yolu maliyeti benim bildiğim çok pahalı. zaten sırf o yüzden sahil yolunu yaptılar. o yol bi 20 senemizi daha alır yapılması.
kalecikli 12 yıl önce
AYIPTIR yaww rizeye bile yapılırken TYRABZON a lüks ün ötesinde %100 şart olan bu yol hala yapılmaya başlanmamıştır samsuna da kazandırılan güney çevre yolunun TRABZON a mutlaka kazandırılması lazım şehir boğuluyor güneye açılırsak hem büyükşehir oluruz hem en az 50 yılımızı kurtarırız ve şehirleşmeyi düzenler bu yol mutlaka yapılmalıdır...bence öncelik olarak rize güney çevre yolundan daha önce yatırım programına alınmalıdır...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@